Co robić z wypalonymi zniczami? W końcu ktoś w Polsce pomyślał

34

Coraz więcej zniczodzielni powstaje w okolicy cmentarzy w całej Polsce. Zniczodzielnia to specjalny regał, na którym można zostawić zbędne znicze do powtórnego wykorzystania. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Co robić z wypalonymi zniczami? W końcu ktoś w Polsce pomyślał
Coraz więcej zniczodzielni powstaje w Polsce. (Facebook)

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Z tej okazji Polacy tłumnie ruszyli na cmentarze. Mało z nas jednak słyszał o zniczodzielniach. Są to regały znajdujące się przy cmentarzu, w których zostawia się znicze bez wkładu do powtórnego wykorzystania.

Wszystko po to, aby nie marnować rzeczy i zmniejszać ilość produkowanych śmieci. Jest to także forma wsparcia dla wszystkich, którzy muszą liczyć się z każdym wydawanym groszem.

Zniczodzielnie pojawiły się przy cmentarzach w kilku miastach w Polsce. Jedna z pierwszych powstała w 2019 r. przy cmentarzu w Rudzie Śląskiej. Ostatnio kolejne zniczodzielnie pojawiły się w Warszawie przy bramach Cmentarza Północnego na Bielanach.

Zniczodzielnie powstały z inicjatyw kilku radnych w ramach budżetu obywatelskiego.

Zniczodzielnia naprawdę działa! Przyjechałem na moment zobaczyć, jak ostatecznie wygląda realizacja, a już spotkałem dwie osoby, które odstawiły znicze i jedną, która z pozostawionych zniczy skorzystała - infomował jakiś czas temu Krystian Lisiak, radny dzielnicy Bielany.

Inne stanowiska ze zniczami znajdziemy m.in. przy cmentarzach w Gryfinie, Świdniku czy Barlinku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Żyją na Ziemi od 200 milionów lat. W Australii zaobserwowano je po raz pierwszy od dekad
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić