aktualizacja 

Nie żyje najbardziej bezczelny bezrobotny w Niemczech. Arno Dubel miał 67 lat

203

Arno Dubel nie żyje. Mężczyzna z Hamburga zmarł w szpitalu w swoim rodzinnym mieście. Jako najsłynniejszy bezrobotny w Niemczech dał się poznać dzięki licznym występom w telewizji. W 2010 roku próbował swoich sił w śpiewaniu. Kilka imprezowych kawałków udało mi się nawet wydać.

Nie żyje najbardziej bezczelny bezrobotny w Niemczech. Arno Dubel miał 67 lat
Był najsłynniejszym niemieckim bezrobotnym. Miał 67 lat (YouTube)

Jak podkreśla portal web.de, mężczyzna był ikoną telewizji i mediów społecznościowych, a tym samym niewątpliwym fenomenem medialnym. Lokalne media piszą o nim jako o najbardziej znanym bezrobotnym w Niemczech.

Jak donosi "Hamburger Morgenpost", Arno Dubel zmarł w wieku 67 lat w swoim rodzinnym mieście w Szpitalu Uniwersyteckim Hamburg-Eppendorf w Hamburgu.

Od początku XXI wieku Dubel stał się znany w całym kraju dzięki licznym i często legendarnym występom w różnych programach typu talk-show. Tam opowiadał o swoim bezrobociu i zaciekle bronił własnego prawa do lenistwa i pomocy finansowej od niemieckiego państwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapendowska u Ibisza: Ja na pewno dobrze nie śpiewam, ale mam świetny słuch

W rezultacie kilka ekip telewizyjnych odwiedziło Dubla, aby udokumentować jego specyficzne życie. Mężczyzna dał się poznać dzięki swoim nietypowym powiedzeniom "Kto pracuje, jest głupi" lub "Nie chcę zabierać komuś pracy". Krótkie fragmenty jego wystąpień telewizyjnych wciąż są bardzo popularne w niemieckich mediach społecznościowych.

Bezrobotny chciał być gwiazdą

Ze względu na swoją nieoczekiwaną popularność, Dubel spróbował również swoich sił w śpiewaniu. W 2010 roku wydał kilka imprezowych piosenek. Dążył też do zrobienia kariery aktorskiej, która jednak nigdy nie nabrała rozpędu.

Zobacz także: Arno Dübel - Ich bin doch lieb - Official Video

Według historii, które opowiadał w mediach, Dubel rozpoczął pracę jako malarz. Miał wtedy 16 lat. Zajęcie porzucił po dwóch latach, ponieważ "nie miał już na to ochoty". Od tego czasu utrzymywał się z zasiłku dla bezrobotnych.

Dubel od wielu lat borykał się z problemami zdrowotnymi, a na gruźlicę zachorował już w latach 80 XX. wieku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić