Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. Żołnierze WOT w żałobie

160
Podziel się:

Nie żyje podpułkownik Artur Filipowicz, doświadczony oficer i dowódca sił zbrojnych. Pozostawił pogrążonych w żalu kolegów, a także żonę i syna. O jego śmierci poinformował rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. Żołnierze WOT w żałobie
Artur Filipowicz nie żyje. Podpułkownik Wojsk Obrony Terytorialnej zmarł 3 lutego 2022 roku (fot. 12WBOT) (Facebook, Wojska Obrony Terytorialnej)

Jak podaje na Facebooku rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej, ppłk Artur Filipowicz zmarł 3 lutego 2022 roku. "Ppłk Artur Filipowicz odszedł 3 lutego 2022 roku. Wyrazy współczucia dla rodziny – żony i syna" – napisał rzecznik WOT.

Podpułkownik Wojsk Obrony Terytorialnej Artur Filipowicz nie żyje

Podpułkownik Artur Filipowicz był dowódcą 151. Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie w woj. lubuskim, z którym sam Filipowicz pozostawał związany od dawna. Formacja jest częścią 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej podkreśla, że dla zmarłego podpułkownika priorytetem był kontakt z ludźmi. Starał się również motywować żołnierzy do samodoskonalenia i nieustannie stawiał przed nimi wyzwania. Ostatnie Święta Bożego Narodzenia w swoim życiu spędził na granicy polsko-białoruskiej.

Priorytetem był dla niego kontakt z ludźmi. (...) Podczas szkoleń motywował żołnierzy: "jeżeli jest łatwo, to jest nudno". Lubił podejmować wyzwania i wiele wymagał – przede wszystkim od siebie. Ostatnie święta Bożego Narodzenia spędził ze swoimi żołnierzami na służbie na granicy polsko-białoruskiej – wspominał zmarłego rzecznik WOT.
Zobacz także: Zobacz też: Wojska Obrony Terytorialnej – co się kryje za nowym rodzajem sił zbrojnych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
popolupo1
10 miesięcy temu
szczepan jak nic jakby był nieszczepan to nie omieszkali by wspomnieć i na 100 % byłby ofiarą przeziębienia ; sam sobiue zgotował ten los
emeryt
10 miesięcy temu
A co Polaków to obchodzi, niech rodzina go oplakuje
SarkoFarka
10 miesięcy temu
Nie dlugo z tej "wojny polsko-bialoruskiej" to nikt nie wroci, zostanie sam plotek na granicy. Dobrze, ze uSa podeslali i mamy ich 4700 zolnierzy i 290 Brytyjczykow, moze oni nie polegna na polu boju.
LexRomanum
10 miesięcy temu
"Chcesz mieć prawo, szykuj się na bezprawie" tak mówi stara rzymska maksyma. Ciekawe dlaczego "Chcesz mieć pokój, szykuj się do wijny" PiSowcy tylko powtarzają i podług tegi rozbroili społeczeństwo? Czyżby chodziło o to, że w drugim przypadku chodzi o zagrożeni ich PiSowski niezliczonych mieszkań, dworków, willi i tłustych posad w firmach państwowych? Tak PiSowcy manupulują i wykorzystują maksymy do własnych celów, manipulując żołnierzami i WOTowcami.
Aaa
10 miesięcy temu
Może to sprawka obcego wywiadu?
Sledź
10 miesięcy temu
Straszna tragedia, tak jak śmierć prawdopodobnie samobójcza dwóch żołnierzy w tym 22 letniego chłopaka. Do tego wszystkiego dezerter Emil, a nie ma jeszcze konfliktu zbrojnego. Niech tylko morale nie spada.
Obserwator
10 miesięcy temu
Strasznie dużo tych zgonów na granicy białoruskiej. WOT? To przecież karykatura wojska.
wacek z KARPA...
10 miesięcy temu
Szczepan?
wacek z KARPA...
10 miesięcy temu
Szczepan?
wacek z KARPA...
10 miesięcy temu
szcze Pan czy nie Szczepan?
Emeryt
10 miesięcy temu
Na zdjęciach wyglada na zdrowego faceta. Cóż, prawda jest taka. Nikt z nas nie zna swojej godziny i dnia odejścia.
Dr no
10 miesięcy temu
Znałem takich wpatrzonych w propagandę tzw szczepień fanatyków ! Już są na cmentarzu . Kolejny dołączył ! Cóż preparaty mRNA to druga cześć broni biologicznej stworzonej do eksterminacji populacji światowej stad ten nacisk na przyjmowanie tego diabelstwa ! Będziemy obserwować przez długie lata nagle zgony poszczepienne i inne choroby autoagresywne z rakiem na czele wywołane zniszczeniem układu immunologicznego ! AIDS już się pojawia u zaszczepieńcow a to już z górki do trumny ! Nie widzę dla zaszczepionych ratunku mRNA niszczy organizm i nie da się go wydalić ! Zmiany w strukturze dna zachodzą bardzo szybko ! Katolik by powiedział znamię bestii Lucyfer tak nienawidzi dzieła stworzenia czyli nas ludzi ze chciał zmienić strukturę dna stworzona przez Boga i zmienić ja na całym świecie ! Na szczęście nie udało mu się to ! Przegrał pajac jeden
Lukasz
10 miesięcy temu
Mówi się.. do trzech razy sztuka :) ( szczepionki ) ;)
Morte
10 miesięcy temu
Od kiedy WOT to wojsko?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić