o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Członek ekipy "Nasz nowy dom" zdradził przejmujące fakty o programie

54
Podziel się

To prawdziwi współcześni bohaterowie. Ekipa programu "Nasz nowy dom" od lat daje potrzebującym rodzinom schronienie i ciepły kąt. Dziennikarze WP porozmawiali z jednym z "cudotwórców" - architektem z programu, Maciejem Pertkiewiczem.

Członek ekipy "Nasz nowy dom" zdradził przejmujące fakty o programie
(Facebook)
bEDGVuut

Reality show prowadzone przez Katarzynę Dowbor pomaga rodzinom w całej Polsce. Ekipa jednego z najpopularniejszych programów na Polsacie w zaledwie kilka dni remontuje domy najbardziej potrzebującym. Maciej Pertkiewicz, architekt z "Nasz nowy dom", opowiedział o kulisach pracy i o najcięższych przypadkach w programie.

"Nasz nowy dom". Niektóre rodziny nie mają nawet łazienki

Większość rodzin, które są zgłaszane do programu, nie mają nawet dostępu do bieżącej wody, kanalizacji czy prądu. Takie sytuacje mają miejsce nie tylko w dalekich wioskach, ale nawet pod samą stolicą.

bEDGVuuv
Jeśli chodzi o domki, to z reguły są to budynki dziedziczone po bliskich. Często są to wysokie koszty utrzymania, z którymi rodziny nie potrafią sobie poradzić. Nie mają punktu zaczepienia. Dla nich koszt doprowadzenia szamba czy kanalizacji jest zbyt duży. Żyją z dnia na dzień i wydatek w wysokości kilku tysięcy jest ogromnym obciążeniem. Dla nich ważniejsze jest, żeby się ogrzać czy zjeść - powiedział Pertkiewicz w rozmowie z WP

Jak mówi architekt, rodziny te są często "niewidzialne" dla państwa. Dopiero gdy na miejscu pojawia się ekipa, stara się nakłonić władze gminy do podpięcia im podstawowych mediów. Biedne i potrzebujące pomocy osoby często myślą, że znalazły się w sytuacji bez wyjścia. Wstydzą się albo nie wiedzą, gdzie szukać wsparcia.

bEDGVuuB

Remont domu czy mieszkania często pozwala takim rodzinom rozpocząć życie na nowo. "Sami mówią o tym, że w końcu mają normalne warunki do życia, co zdejmuje im ogromny ciężar z barków. Mają chęć do życia, szukają nowej pracy, dzieciaki są aktywniejsze…" - wyznaje architekt.

Członek ekipy "Nasz nowy dom" z największym rozrzewnieniem wspomina jedną z rodzin, z okolic Łukowa. Zgłoszenie dotyczyło matki mieszkającej samotnie z dwoma synami, ojciec zmarł we śnie. Architekt opowiedział, że po remoncie rodzina kompletnie się odmieniła. Pani domu podjęła pracę zawodową, a dzieci były wreszcie radosne i pełne życia.

To nam daje siłę do kolejnych remontów. Straszne jest to, w jakich warunkach ludzie żyją, ale bardziej przerażające jest to, jak ich to blokuje też mentalnie. W takim otoczeniu ciężko cokolwiek planować. Mało jest ludzi, którzy mają w sobie tyle wewnętrznej energii, by mimo przeciwności, działać. Wchodząc do tych domów, myślę sobie, że mógłbym stracić energię do życia, mieszkając w takich warunkach - wyznał Pertkiewicz
bEDGVuuC
Myślę sobie zawsze, że jestem ogromnym szczęściarzem, bo nie wiem, czy udźwignąłbym tyle, ile nasi bohaterowie. Kiedy Kasia Dowbor opowiada nam historię rodziny, czuję ciężar tego na barkach. Wiem, że nie zmienimy ich całego życia, ale jesteśmy w stanie zapalić światełko w tunelu - dodał architekt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDGVuuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
wert
3 tyg. temu
Dzięki Polsatowi za ten Program. On przekreśla izolację tych Ludzi, dodaje im chęci do życia. tak "trzymać", oby jak najdłużej.
Adam
6 miesięcy temu
A gdzie są parafie ksiądz patrząc na te odcinki nigdy ale to nigdy nie widziałem duchownego żeby tam się zjawił albo co gorszą żeby się brzydko mówiąc schambil pracą.Gdzie te miłosierdzie pytam się.
mnk
6 miesięcy temu
Panie Macku!Jest Pan okazem kultury i profesjonalizmu.To samo moge powiedziec o Panu Wojtku.Zawsze usmiech na twarzy i szacunek dla reszty ekipy.Milo sie oglada odcinki z udzialem Panow.
bEDGVuuX
Anka
6 miesięcy temu
Kochamy takich ludzi jak Wy !!!
Ankaaaaa
6 miesięcy temu
Robicie wielką robotę..
_blonde_sameQ...
6 miesięcy temu
❤️Hej. Na sameQuizy nazywam się @_blonde_ zapraszam do obserwacji j serdecznie pozdrawiam❤️
ciekawy
6 miesięcy temu
Jakie przejmujące fakty zdradził członek ekipy których nie widać w programie ??? artykół o zerowej wartości ale zwolenników mnóstwo.
Masa
6 miesięcy temu
Proponuje nowy program ZNAJDUJĄC TYM CO ŻYJĄ Z DZIECI ... PRACĘ. !!!!!!!!
Ania
6 miesięcy temu
To Wy wasza ekipa, jest jak dobry lek na serce, na duszę. Jestescie wszyscy, bardzo kochani, pięknie rozmawiacie z tymi ludźmi,okazujecie im ciepło, wyrozumiałość i dajecie wsparcie. Podziwiam Was i tych pracowników, którzy w pocie czoła, nieraz zmarznięci, kiedy indziej przegrzania słońcem, a dają z siebie aż tyle dobra. Piękny cel, ale najbardziej piękna ekipa, która ma tyle w sobie empatii.
Wdzięczny wid...
6 miesięcy temu
Ogromny SZACUCEK, oraz PODZIĘKOWANIA dla TV POLSAT, CAŁEJ EKIPIE PROGRAMU za pomoc Tym Ludziom ❣️
Pestka
6 miesięcy temu
Ten program jest cudowny, a rodzinom daje naprawdę bardzo dużo, rodziny startują " w nowe lepsze życie". Członkom ekipy " Nasz nowy dom" składam głęboki szacunek i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego. Teresa
0000
6 miesięcy temu
Takie programy zawsze coś ludziom pomogą tak jak i Owsiak ale niektórzy ludzi tego nie widzom bo suchaja TVP
TRZEŹWOOKI
6 miesięcy temu
Ta. I właśnie z tych przejmujących powodów niejednokrotnie dla jedynie reklamy stacji odwalacie lipe stosując półśrodki i kiepskie techniczne rozwiązania jak wkłady kominkowe czy panelowa podłoga dla ubogich.
bEDGVuuP
12345
6 miesięcy temu
Ci ludzie co są na nie to sa ludzie pełnoi zazdrości i co słuchają pisu który nie pomaga ludziom tylko patrzy zabrać a Polsat pomaga nie pełno sprawnym chorym i biednym
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić