aktualizacja 

Niesamowite nagranie z lasu. "Ktoś tu uciekł Świętemu Mikołajowi"

6

Duży jeleń szlachetny trafił w fotopułapkę leśnika w Nadleśnictwie Baligród. Ogromne zwierzę jakby pozował do kamery i rozglądał się wokół siebie, po czym spokojnie odszedł. Internauci są zachwyceni.

Niesamowite nagranie z lasu. "Ktoś tu uciekł Świętemu Mikołajowi"
Jeleń w fotopułapce (Facebook)

Polscy leśnicy z różnych regionów często dzielą się niesamowitymi nagraniami z lasów. Dzięki fotopułapkom uda się im uchwycić przeróżnych mieszkańców. Tym razem leśnikowi Kazimierzowi Nóżce w okolicach Baligrodu (województwo podkarpackie) uchwycić jelenia szlachetnego.

Jeleń w fotopułapce

Na nagraniu widać, jak zwierzę spokojnie spaceruje przez zaśnieżony las. W pewnym momencie zatrzymuje się, rozgląda się wokół siebie. Patrzy prosto do kamery, po czym ucieka z miejsca. Internauci w mediach społecznościowych ironizują, że jeleń zauważył fotopułapkę i dlatego szybko zniknął.

Są jednak zachwyceni tym nagraniem. Piszą, że zwierzę "zaprezentowało się jako model", i jakby wiedział, że jest w oku kamery. Użytkownicy Facebooka widzą w tym też wątki świąteczne.

Ktoś tu uciekł Świętemu Mikołajowi - pisze jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Występuje we wszystkich kompleksach leśnych

Jeleń szlachetny to jeden z największych gatunków z rodziny jeleniowatych. W populacjach występujących w Polsce wyróżnia się kilka ekotypów: jeleń bieszczadzki (największy i najsilniejszy), jeleń mazurski, jeleń wielkopolski i jeleń pomorski.

W Polsce zwierzę to występuje we wszystkich większych kompleksach leśnych. Głównym środowiskiem są nizinne i górskie lasy liściaste i mieszane. Ponadto, z uwagi na rozłożyste poroże unikają terenów gęsto zakrzewionych.

Liczebność nieustannie wzrasta

Jeleń szlachetny w Polsce jest zwierzęciem łownym z okresem ochronnym. Na jelenie byki polować wolno od 21 sierpnia do końca lutego, na łanie od 1 września do 15 stycznia, natomiast na cielaki od 1 września do końca lutego. Stan liczebności jelenia szlachetnego w Polsce wynosi ok. 190 tys. sztuk i od kilku lat nieustannie wzrasta.

Zobacz także: Grzyby, których grzybiarze nie znają oraz wiele ciekawych gatunków
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić