Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Oszuści na Allegro i OLX. Uważaj! Oto nowa metoda wyłudzania pieniędzy

7
Podziel się

Sprzedajesz różne produkty przez internet? Uważaj! Oszuści mają nową metodę, jak wyłudzić twoje dane i włamać się do twojego komputera.

Oszuści na Allegro i OLX. Uważaj! Oto nowa metoda wyłudzania pieniędzy
Oszuści mają nową metodę (Pixabay)
bETxCGXV

Nowa metoda oszustów. Tym razem podszywają się pod klientów Allegro czy OLX

Oszuści wysyłają SMS-y, udając, że są klientami i np. już dokonali opłaty za zakupiony przedmiot. W wiadomości zamieszczają link z rzekomym potwierdzeniem płatności.

bETxCGXX
Gdy otrzymasz wiadomość od kupującego, że już opłacił Twój przedmiot i prosi o wejście w link z rzekomym potwierdzeniem Płatności OLX, to na pewno jest oszustwo. Szczególnie, jeśli wiadomość otrzymasz poza OLX, np. w komunikatorze WhatsApp - ostrzega swoich klientów bank ING.

Schemat działania oszustów jest bardzo prosty. W kręgu ich zainteresowania pozostają osoby, które wystawiły jakiś przedmiot na sprzedaż. Wybierają takiego sprzedającego i wysyłają mu wiadomość, że opłacili już zakup, a na dowód dołączają link. Jeśli ktoś w niego kliknie, tam pojawi się formularz do wypełnienia, czyli zostawienia ważnych danych do logowania.

bETxCGYd

W ten sposób oszuści wyłudzają dane. Dzięki nim łatwo wejdą na nasze konto i wyczyszczą je z pieniędzy. Poszkodowany może się o tym zorientować np. za kilka chwil, gdy dostanie SMS-a z banku z zatwierdzeniem nowego urządzenia mobilnego, z którego można korzystać z konta, albo z potwierdzeniem autoryzacji dodania naszej karty do systemów płatności Google Pay, Apple Pay.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxCGYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
arek
9 miesięcy temu
już niedługo alledrogo padnie amazon je załatwi
to nie tak
9 miesięcy temu
jakoś bank nie ostrzega przed sobą. To nie widzimisię, ale ja PŁACĘ za towar zgodny z opisem, który otrzymałem. Jeżeli nie to bank ukradł moje pieniądze i dał złodziejowi. Trzeba być na bieżąco, ale Allegro cenzuruje, ocenzurowało mi słowo oszust, nie przejdzie. Cenzuruje też wypowiedzi sprzedawców, kim oni są, nikim. Mamy obowiązek płacić i cicho siedzieć? Za co bierze pieniądze Unia i polscy celnicy w Lublinie? i Belgii? Za przetrzymywanie przesyłek? Hazard wystrzelić w kosmos, razem z tymi, albo nie. Ukryty na pewno.
echo
9 miesięcy temu
A POLICJA CO NA TO A MOZE NIC NIE WIE ??????
bETxCGYz
Stachu
9 miesięcy temu
Ech, Stacha Stacha a co myślisz, że mnie to też nie mizia?
Stacha
9 miesięcy temu
Mizia mnie to,
Dres
9 miesięcy temu
Ja i moja Beema tniemy równo drogą powiatową pełną stówą. Wszycho
Qwe
9 miesięcy temu
Ale nowość, do mnie stale coś przychodzi. Jakaś wygrana jakiś spadek jakaś faktura itd mam tylko wejść na link...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić