Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Nowe fakty w sprawie zamachu w Kijowie. Znany jest los zamachowca

Wiadomo już, co stało się z zamachowcem, który w środę zaatakował w jednym z kijowskich sądów. Według najnowszych informacji, mężczyzna zginął w ataku terrorystycznym. Nie są znane jeszcze motywy, którymi kierował się napastnik.

Nowe fakty w sprawie zamachu w Kijowie. Znany jest los zamachowca
Zamach w Kijowie. Szczegóły ustalają śledczy (Twitter)

Przypomnijmy, że w środę około godziny 17:00 doszło do zamachu w budynku sądu w rejonie Szewczenkiwskim. Zamachowiec miał zdetonować materiały wybuchowe. Lokalne media informowały, że doszło też do strzelaniny.

Sprawcą zamachu był najpewniej Igor H. To mężczyzna oskarżony o o przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w pobliżu Rady Najwyższej Ukrainy w 2015 roku. Ładunki wybuchowe miał odpalić w toalecie.

Wiadomo już, co stało się z zamachowcem. Ten miał zginąć w trakcie kijowskiego ataku. Szczegóły nie są jeszcze znane - podaje Biełsat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co kierowało zamachowcem?

Motywy zamachowca nie są jeszcze znane, a sprawę wyjaśniają śledczy. Igor H. był zabezpieczany przez służby i nie wiadomo, skąd wziął ładunki wybuchowe, które uaktywnił w sądzie.

Na miejscu nadal pracują siły specjalne, a teren sądu jest odgrodzony. Zwykli ludzie nie mają do niego żadnego dostępu.

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odniosło się do doniesień medialnych na temat zamachu, podczas konferencji prasowej. Szef MSW Ihor Kłymenko ustosunkował się m.in. do informacji o ewentualnym pojmaniu zakładników przez Igora H.

Nie potwierdzamy informacji o wziętych napastnikach. Nie potwierdzamy też, że napastnik wyrwał jednemu z konwojentów broń. Śledczy cały czas pracują przy sprawie - przekazali przedstawiciele ukraińskiego MSW.

Ukraiński minister przedstawił natomiast fakty, jakie na ten moment ustalili śledczy.

Napastnik podejrzany o popełnienie poważnego przestępstwa, został doprowadzony na kolejne posiedzenie sądu. Po rozprawie zamknął się w łazience, po czym otworzył drzwi i rzucił w strażnika ładunkiem wybuchowym. Doszło do dwóch wybuchów - przekazał szef resortu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić