Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Nowe objawy COVID-19. Zaobserwowano je u wielu zarażonych

100

Hiszpańscy neurolodzy zauważyli u pacjentów z COVID-19 nowe objawy. Problemów doświadczali zarówno zarażeni koronawirusem, których stan wymagał pozostania w szpitalu, jak i chorzy przebywający w domu.

U pacjentów zarażonych koronawirusem występują nowe objawy
U pacjentów zarażonych koronawirusem występują nowe objawy (Getty Images)

O nowych objawach poinformowała dr Patricia Pozo-Rosich. Koordynatorka badań w jednym z katalońskich szpitali Vall d'Hebron podzieliła się swoimi spostrzeżeniami w rozmowie z agencją "EFE".

Koronawirus: jakie są nowe objawy COVID-19?

Wielu chorych na COVID-19 zaczęło skarżyć się na silne bóle głowy. Pierwsi pacjenci z takimi objawami zgłosili się do Pozo-Rosich jeszcze w styczniu. Jednocześnie – zgodnie z szacunkami Hiszpańskiego Towarzystwo Neurologicznego – zaledwie 2 proc. Hiszpanów regularnie doświadcza migren. Wiele osób informowało też koordynatorkę, że zarażenie koronawirusem spowodowało u nich zanik węchu.

Pacjenci pozostający w domach z reguły dobrze znoszą obowiązkową kwarantannę, ale część z nich skarży się podczas wideokonferencji lub rozmów telefonicznych z lekarzami na silne bóle migrenowe – przyznała Pozo-Rosich w wywiadzie dla "EFE".

Dr Patricia Pozo-Rosich zauważyła, że u nieletnich pacjentów występują zmiany na stopach. Pozo-Rosich opisała je jako objawy dermatologiczne. Koordynatorka przyznała, że w każdym tygodniu jej zespół odnotowuje kolejne symptomy COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Co tak naprawdę nam grozi? Wywiad z ratownikiem medycznym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić