Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Nowość w dowodach osobistych. Co się zmieni? Będzie więcej informacji

20
Podziel się:

Na nowych dowodach osobistych będzie m.in. odcisk palca. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Cyfryzacji pracują nad zmianami w dokumentach tożsamości.

Nowość w dowodach osobistych. Co się zmieni? Będzie więcej informacji
Nowe dowody osobiste (gov.pl)

Szykują się zmiany w dowodach osobistych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji pracują nad wprowadzeniem zmian w dowodach osobistych. Wynikają one z konieczności dostosowania się do unijnych przepisów.

To rozporządzenie [Parlamentu Europejskiego – przyp.red.] będzie wdrażane w celu poprawy zabezpieczeń wydawania dowodów osobistych i ich obiegu w całej Unii Europejskiej. Ujednolica ono również krajowe przepisy w tym zakresie – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Zmiany w dowodach osobistych. Na czym będą polegać?

Zmiany w dowodach dotyczą umieszczenia odcisków palców i wzoru podpisu posiadacza dowodu. W przypadku osób, od których czasowo nie będzie można pobrać odcisku palców, dowód osobisty będzie wydawany tylko na 12 miesięcy.

Zmiany w dowodach osobistych do sierpnia 2021

Jak podaje MSWiA, wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej są zobowiązane wprowadzić nowe wzory dowodów osobistych do sierpnia 2021 roku. W Polsce nowe dowody będą wydawane sukcesywnie, gdy minie data ważności obecnych dowodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić