Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Oburzeni pasażerowie komunikacji miejskiej w potrzasku. "Mobilne sauny"

29
Podziel się:

Polskę zalała fala upałów. Niemal w całym kraju temperatura osiąga 30 stopni Celsjusza. Dużo wyższa ma panować w komunikacji miejskiej, na co narzekają pasażerowie. Pojazdy nazywane są "mobilnymi saunami".

Oburzeni pasażerowie komunikacji miejskiej w potrzasku. "Mobilne sauny"
Oburzeni pasażerowie komunikacji miejskiej w potrzasku. "Mobilne sauny" (Pixabay)

Fala upałów zalała Polskę. Dla wielu wysokie temperatury są nie do zniesienia, inni ochoczo wychodzą na słońce i korzystają z gorąca. Zazwyczaj w tej drugiej grupie są osoby na urlopie, które nie muszą korzystać z komunikacji miejskiej. Pasażerowie autobusów i tramwajów z Poznania narzekają na "tropikalne" lato i skarżą się dziennikarzom serwisu Epoznan.pl.

Proszę o interwencję w sprawie warunków podróży komunikacją miejską w Poznaniu. Jest dzisiaj uciążliwy upał 33 st. C., a w autobusie (...), jak w piekarniku, ponad 40 st., żadnej klimatyzacji pomimo próśb. Pasażerowie ledwo wytrzymują - pisze czytelniczka w potrzasku.

Upały dały się we znaki również pasażerom czekających na przystankach. Brakuje na nich cienia, co tym bardziej przyczynia się do oburzenia mieszkańców miasta. "Czy wiaty przystankowe nie mogłyby mieć wysuniętych daszków? Przynajmniej do żółtych pasów? Pasażerowie chowają się przed słońcem i wysoką temperaturą w cieniu wiat za wiatami! Tak samo jest podczas deszczu" - skarżą się podróżni.

Podsyłają też pomysł dla władz MPK. Zdaniem pasażerów, byłoby dobrze, gdyby wysunąć zadaszenie:

Podpowiedź dla MPK: wysunąć zadaszenia chociaż o 1 metr. Proszę o poważne rozpatrzenie tego pomysłu.

MPK broni kierowców i motorniczych

MPK broni kierowców, którzy najczęściej padają ofiarą oburzonych pasażerów. "Co roku latem, gdy na termometrze podnosi się słupek rtęci, rośnie temperatura dyskusji na temat klimatyzacji. Jedni narzekają, że autobusy to "mobilne sauny", w których panuje duchota".

Inni skarżą się, że w tramwajach czy autobusach wyposażonych w klimatyzację jest podczas upałów za chłodno. Najczęściej dostaje się motorniczym i kierowcom. Pasażerowie skarżą się, że wyłączają klimatyzację w pojazdach, a sami doznają komfortu w wychłodzonych kabinach.

Linią obrony ma być wyposażenie np. tramwajów. Tylko niektóre posiadają klimatyzację, w innych działa system automatycznej regulacji temperatury. Kierowcy nie mogą zmieniać ustawień, które wskazują 22 stopnie Celsjusza.

Zobacz także: Opalanie się podczas upałów. Te osoby absolutnie powinny unikać pełnego słońca
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Onri
2 miesiące temu
Peło rządzi
HHH
2 miesiące temu
Ale się polaczki marudne zrobiły. Myślicie, że w Jelczach, czy Ikarusach była klima? Jeszcze z lat dziewięćdziesiątych pamiętam, jak tam było latem. PS. Dla młodszych ode mnie, nowy tabor zaczął sią pojawiać dopiero w końcówce wieku.
HWR też
2 miesiące temu
HWD Jaskowiakom RP !!!!!
Babcia
2 miesiące temu
W Warszawie powinni zabrać te stare tramwaje, które faktycznie jak sauna mobilna. W upałach się nie da tam nawet wejść. Ja mam astmę i w takim tramwaju zaczynam się dusić A w szczególności 27 i 13. Jeden tak mały, a jeździ tłum ludzi, to tam na 100% można się udusić.
To ktoś ,kto...
2 miesiące temu
Mundry Jaskowiak oszczędza na kasę dla rad nadzorczych
solo777
2 miesiące temu
W Warszawie są Solarisy temperatura 19 stopni i automat włącza klimę a że klima nie działa to nie jest wina kierowcy on ma jechać z przyklejonymi od potu plecami do siedzenia
Annka
2 miesiące temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Klimatyzacja generuje dodatkowe koszty, choć w porównaniu z upałem to są niewielkie ale teraz wszyscy chcą na wszystkich zarabiać.
Jacek64
2 miesiące temu
Przecież to Poznań, musi być oszczędnie... Kierowcy mają zapewne zakaz właczania klimy, żeby oszczędzic zużycie paliwa w autobusie i energii elektrycznej w tramwaju. Macie poznaniacy czego chcieliście...
grymasik
2 miesiące temu
Kiedyś w trakcie jednego kursu w odstępie kilku przystanków jednemu pasażerowi było za zimno, a zaraz potem drugiemu za ciepło, dodam że nic z klimą nie robiłem. I jak tu Polakowi roszczeniowcy dogodzić? Pozdrawiam, kierowca MZA Warszawa
Sciema
2 miesiące temu
Ale kłamią pracowałem w firmie która buduje pojazdy szynowe i powiem wam ,że w oprogramowaniu tramwajów jak i pociągów masz regulację temperatury ,a nie jak tu piszą ustawione na sztywno 22 no chyba ,że tak mu ustawili na zajezdni i ma zakaz zmian lub wprowadzili hasło. Poza tym niech się ludzie cieszą ,że im wogole komunikacja miejska jeździ bo są miasta ,gdzie cała ekipa strajkuje i jeździ tylko zastępcza komunikacja której widać może z 6autobusiw na mieście .
Mama
2 miesiące temu
ale ma być ekologicznie i oszczędnie- weź jedz człowieku w garniturze do korpo w takiej temperaturze.
Anna
2 miesiące temu
A czy ktoś pomyślał o samych kierowcach? Oni jeżdżą w tym upale po kilka godzin i jeszcze w długich spodniach, bo takie są wymagania. To nieprawda, że kabiny są klimatyzowane, różnie z tym bywa.
Stefan
2 miesiące temu
Ale dzięki temu możecie delektować się zapachami wydzielanymi przez wyborców kaczki.
Yhjh
2 miesiące temu
Klimatyzacja bez możliwości regulacji. Ten kto wpadł na tak debilny pomysł powinien dostać wilczy bilet w branży do końca życia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić