Oburzenie w Chorzowie. Zgwałcił 14-latkę i nie trafił do aresztu

134

Chorzowski sąd (woj. śląskie) podjął decyzję w sprawie 23-latka z Rzeszowa. Zgodnie z ustaleniami policji i prokuratury młody mężczyzna miał umówić się przez internet z 14-latką, którą następnie wykorzystał seksualnie. Nie zostanie jednak aresztowany.

Oburzenie w Chorzowie. Zgwałcił 14-latkę i nie trafił do aresztu
23-latek zwabił 14-latkę do samochodu, a następnie wykorzystał ją seksualnie. Śledczy domagali się jego aresztowania, jednak sąd nie przychylił się do wniosku (Getty Images, Monika Gruszewicz)

Jak ustalili śledczy, do napaści seksualnej doszło w samochodzie 23-latka. Funkcjonariusze policji z Chorzowa, gdzie mieszka pokrzywdzona 14-latka, dotarli do podejrzanego dzięki analizie zapisów z monitoringu.

23-latek z Rzeszowa zgwałcił 14-latkę. Sąd nie chce jego aresztowania

23-latek usłyszał zarzuty doprowadzenie swojej ofiary do tzw. innej czynności seksualnej, a następnie dokonania gwałtu. Sąd w Chorzowie zdecydował się jednak na nieuwzględnienie wniosku prokuratora, aby podejrzany został aresztowany lub zastosowano wobec niego inny środek zapobiegawczy.

Mężczyźnie ogłoszono zarzuty doprowadzenia 14-latki do innej czynności seksualnej, a następnie jej zgwałcenia. Sąd nie uwzględnił prokuratorskiego wniosku o aresztowanie mężczyzny, nie zastosował też żadnego innego środka zapobiegawczego – potwierdził Cezary Golik, szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie (PAP).

Cezary Golik podkreślił, że nie zgadza się z decyzją chorzowskiego sądu i po weekendzie złoży na nią zażalenie. Czas na wystosowanie takiego dokumentu wynosi siedem dni i jak podkreślił szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, prace nad jego treścią już trwają.

Nie podzielamy tej oceny sądu, myślę że po weekendzie będzie wystosowane zażalenie na tę decyzję. Mamy na to siedem dni, prokurator pracuje nad treścią zażalenia – wyjaśnił Cezary Golik (PAP).
Zobacz także: Zobacz też: Oskarżenia o mobbing w nyskiej policji. Nowe fakty ws. policjantki
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić