aktualizacja 

Odkryli to na dnie oceanu. "Nie sądzę, by zrobił to człowiek"

190

Na profilu Narodowe Agencji Oceanów i Atmosfery na Twitterze zostały opublikowane zdjęcia wykonane na dnie oceanu. Kiedy naukowcy przejrzeli, jaki widok zarejestrowały kamery, nie posiadali się ze zdumienia. Nie wiadomo, skąd się wzięły tam równe otwory.

Odkryli to na dnie oceanu. "Nie sądzę, by zrobił to człowiek"
Skąd się wzięły na dnie oceanu te dziury? Są w idealnej linii prostej (National Oceanic and Atmospheric Administration)

Jak informuje portal Mashable, zdjęcia zostały wykonane na głębokości ponad 8 tys. stóp (około 2,4 km) na obszarze Grzbietu Śródatlantyckiego. Jest to podwodny grzbiet pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego, który ciągnie się od Islandii aż po obszar Antarktydy.

Tajemnicze zjawisko na dnie oceanu. Skąd się tam wzięły dziury?

Na Grzbiecie Śródatlantyckim dostrzeżono niewielkie otwory, które zostały rozmieszczone w nieomal równej linii. Rzecznik Narodowej Agencji Oceanów i Atmosfery (NOAA) podkreśla, że obecność otworów zdumiała naukowców i nie są oni do końca przekonani, w jaki sposób powstały.

Jedną z osób, które badają tajemnicze pochodzenie otworów, jest Mashable Mike Vecchione. Zoolog z Narodowego Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie obserwował je z bezpiecznej odległości i poddaje w wątpliwość, aby za obecność dziur był odpowiedzialny człowiek.

Nie sądzę, aby za ich powstanie odpowiadał człowiek – przekonywał Mashable Mike Vecchione.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatecznie powstały dwie hipotezy pochodzenia dziur. Pierwsza zakłada, że jedno ze stworzeń przekopywało się poziomo przez dno, pozostawiając równomiernie rozmieszczone otwory do wentylacji.

Zgodnie z drugą hipotezą za obecność dziur również odpowiada zwierzę. Jednak stworzenie miało nie przebijać się poziomo przez dno, lecz pływać, od czasu do czasu wbijając coś w podłoże.

W taki sposób, jak odżywiają się przybrzeżne ptaki, które można zaobserwować na plaży. Zobaczysz, że spacerują przy brzegu i co jakiś czas wbijają swoje dzioby w piasek. Na przestrzeni kilku dni słyszałem wiele naprawdę szerokich teorii – wskazywał Mashable Mike Vecchione (Mashable).
Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe stworzenie na dnie oceanu. Kałamarnica odkryta ponad 6 km pod wodą
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić