Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Odkryli to na dnie oceanu. "Nie sądzę, by zrobił to człowiek"

111
Podziel się:

Na profilu Narodowe Agencji Oceanów i Atmosfery na Twitterze zostały opublikowane zdjęcia wykonane na dnie oceanu. Kiedy naukowcy przejrzeli, jaki widok zarejestrowały kamery, nie posiadali się ze zdumienia. Nie wiadomo, skąd się wzięły tam równe otwory.

Odkryli to na dnie oceanu. "Nie sądzę, by zrobił to człowiek"
Skąd się wzięły na dnie oceanu te dziury? Są w idealnej linii prostej (National Oceanic and Atmospheric Administration)

Jak informuje portal Mashable, zdjęcia zostały wykonane na głębokości ponad 8 tys. stóp (około 2,4 km) na obszarze Grzbietu Śródatlantyckiego. Jest to podwodny grzbiet pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego, który ciągnie się od Islandii aż po obszar Antarktydy.

Tajemnicze zjawisko na dnie oceanu. Skąd się tam wzięły dziury?

Na Grzbiecie Śródatlantyckim dostrzeżono niewielkie otwory, które zostały rozmieszczone w nieomal równej linii. Rzecznik Narodowej Agencji Oceanów i Atmosfery (NOAA) podkreśla, że obecność otworów zdumiała naukowców i nie są oni do końca przekonani, w jaki sposób powstały.

Jedną z osób, które badają tajemnicze pochodzenie otworów, jest Mashable Mike Vecchione. Zoolog z Narodowego Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie obserwował je z bezpiecznej odległości i poddaje w wątpliwość, aby za obecność dziur był odpowiedzialny człowiek.

Nie sądzę, aby za ich powstanie odpowiadał człowiek – przekonywał Mashable Mike Vecchione.

Ostatecznie powstały dwie hipotezy pochodzenia dziur. Pierwsza zakłada, że jedno ze stworzeń przekopywało się poziomo przez dno, pozostawiając równomiernie rozmieszczone otwory do wentylacji.

Zgodnie z drugą hipotezą za obecność dziur również odpowiada zwierzę. Jednak stworzenie miało nie przebijać się poziomo przez dno, lecz pływać, od czasu do czasu wbijając coś w podłoże.

W taki sposób, jak odżywiają się przybrzeżne ptaki, które można zaobserwować na plaży. Zobaczysz, że spacerują przy brzegu i co jakiś czas wbijają swoje dzioby w piasek. Na przestrzeni kilku dni słyszałem wiele naprawdę szerokich teorii – wskazywał Mashable Mike Vecchione (Mashable).
Zobacz także: Zobacz też: Niezwykłe stworzenie na dnie oceanu. Kałamarnica odkryta ponad 6 km pod wodą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(111)
Kik
2 miesiące temu
Wina Tuska...
zenek
2 miesiące temu
Maciarewicza tam trzeba. Zrobi eksperyment i będzie dłubał dziury parówkami
okjiurt
2 miesiące temu
wolac czarnka to pewnie wejscie do piekla.....
Ggg gghj
2 miesiące temu
Z całą pewnością Atlantyda zbudowana przez jaszczuroludzi, których ambasadorką jest REII, pod tym włazem znajduje się wejście do typowego budynku, u którego na dachu była bańka z rtęcią - darmowa energia. Przecież to oczywiste.
Leszcz
2 miesiące temu
Ponoć leszcze tak mogą
Rtw4
2 miesiące temu
To PiS zrobił
Koni
2 miesiące temu
Tego mogli dokonać nasi polityczni notable, oni robią takie cuda, że takie dziury to dla nich mały pikuś. Kilku może nawet tak zanurkować,bez butli. Takie asy, widać codziennie.
Well-informed
2 miesiące temu
Po raz kolejny z naciskiem przypominam moim 'współ...', że my nie jesteśmy ani sami we wszechświecie, ani pierwsi na tym tu globie.
Rolnik
2 miesiące temu
Jechałem tam ostatnio ciągnikiem z glebogryzarką
Ekologia
2 miesiące temu
Te otwory powstały gdy jeszcze nie było tam oceanu
qwwq
2 miesiące temu
Dziury powstały na skutek załamania się prądu morskiego w wyniku różnicy temperatur doszło do paraboli cieku wody ciepłej w grunt stabilnie chłodny. To tak jak mgła i zorza załamują się na skutek różnicy temperatury z tym że w tym przypadku ponieważ powietrze posiada znacznie mniejszą gęstość niż woda potrzebne by to zauważyć jest jeszcze ciśnienie. Natomiast woda jest na tyle sprężona na tej głębokości iż ciepła woda i jej prąd wodny zachowują się na skutek ciśnienia i sprężania jak kłująca piasek igła. Odcinek na którym powstał ewenement to zapewne grzbiet jakiegoś niedalekiego urwiska, gdzie doszło do załamania stateczności prądów poziomych.
M. M.
2 miesiące temu
Kto wie, ten wie...
Sala - aaaaaa...
2 miesiące temu
czy dalej sądzicie że jesteśmy sami !!!!!!!!
Krystyna
2 miesiące temu
Natura i tyle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić