o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Olbrzymia wpadka. FBI wyjawiło rządowy sekret. Mają dowód, mówią o przełomie

378
Podziel się

FBI przez przypadek wyjawiło jeden z rządowych sekretów na temat zamachów z 11 września 2001 roku. To może być dowód, że terroryści Al-Kaidy mieli wsparcie w Waszyngtonie.

Zamach na WTC z 11 września 2001 roku
Zamach na WTC z 11 września 2001 roku (Getty Images)
bEJPEZNh

Trop wiedzie do tajemniczego saudyjskiego dyplomaty Mussaeda Ahmeda al-Dżarah. FBI ujawniła jego nazwisko w dokumentach sądowych wniesionych w odpowiedzi na pozew rodzin ofiar zamachu, które oskarżają rząd Arabii Saudyjskiej o współudział w zamachach - poinformowało Yahoo! News.

Rzecznik rodzin mówi o "olbrzymiej wpadce" FBI. Podkreśla, że to przełom, bo po raz pierwszy pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że agencja odkryła powiązanie pomiędzy terrorystami a ambasadą Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie. Przedstawiciel amerykańskiego rządu przyznał, że ujawnienie nazwiska Dżaraha w upublicznionych dokumentach stanowiło błąd.

To pokazuje, że rząd próbuje przykryć udział Saudyjczyków. Dowodzi, że istniała hierarchia rozkazów, wiodąca z saudyjskiej ambasady przez ministerstwo ds. islamskich do porywaczy – powiedział Brett Eagleson, rzecznik rodzin ofiar zamachów z 11 września.

bEJPEZNj

Zobacz też: Był autorem pierwszego zamachu na WTC. Tak go schwytano

Wpadka FBI. Kim jest Mussaed Ahmed al-Dżarah?

Niewiele wiadomo o Dżarahu. W ambasadzie w Waszyngtonie pracował w 1999 i 2000 roku. Miał nadzorować aktywność pracowników wspomnianego ministerstwa. Raportował do saudyjskiego ambasadora w USA, którym w tamtym okresie był książę Bandar. Później został przydzielony do saudyjskich misji w Malezji i Maroku, gdzie miał pracować jeszcze w 2019 r.

bEJPEZNp

Adwokaci rodzin ofiar już od jakiegoś czasu mieli Dżaraha na oku. To jeden z dziewięciu obecnych lub byłych saudyjskich oficjeli, którzy według nich mogą dysponować ważnymi informacjami na temat zamachów. Podejrzewa się, że Dżarah miał udzielić wsparcia dwóm terrorystom, Khalidowi al-Mihdharowi i Nawafowi al-Hazmiemu. Obaj uczestniczyli w porwaniu samolotu linii American Airlines, który zaatakował Pentagon, zabijając 125 osób.

Saudyjski rząd już wcześniej odcinał się od jakichkolwiek związków z terrorystami. W styczniu br. podkreślał, że "Arabia Saudyjska jest i zawsze była ważnym sojusznikiem USA w walce z terroryzmem".

Zamachy z 11 września 2001 roku

Terroryści zaatakowali 11 września 2001 roku dwie wieże World Trade Center i Pentagon. W sumie zginęło blisko 3 tys. ludzi, a ponad 25 tys. osób zostało rannych.

bEJPEZNq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJPEZNK
KOMENTARZE
(378)
Samael
rok temu
Słyszałem bzdurną teorie spiskową o bombach atomowych w WTC. Teoria głosi że podłożono w fundamentach wież i WTC7 bomby atomowe o sile 61 kilo ton.Jednak bomba atomowa Little Boy która spadła na Hiroszimę miała 16 kilo ton i zdmuchnęła całe miasto. Gdyby przy zamachu na WTC użyto trzech bomb atomowych o sile 61 kilo ton to te wieże by się nie zawaliły tylko by wystrzeliły w powietrze i w powietrzu by się zamieniły w pył. A jak wiesz po zamachu na WTC było pełno gruzów.Ponad to po wybuchu bomb atomowych byłby najpierw błysk a potem by unosiły się trzy grzyby atomowe.Owszem wielu ludzi którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej i w gaszeniu zgliszczy umarło.Ale umarli na raka płuc nie na chorobę popromienną. Moim zdaniem instalacja gazowa która była w wieżach w wyniku wysokiej temperatury eksplodowała.Na chwile przed zawaleniem się wież widać na nagraniach eksplozje w miejscach gdzie uderzyły samoloty eksplozje. To wskazuję na wybuch gazu. A co do WTC 7 no to sorry ale jak wieże się waliły i ciężkie kawałki, dużych rozmiarów stali i betonu waląc o ziemie wywołały silny trzęsienie ziemi. Takie wstrząsy uszkodziły konstrukcje WTC7. Nie tylko WTC7 się zawaliło bo inne mniejsze budynki w okolicy Wież WTC też się zawaliły.
CIAcia
rok temu
było przecieżparcie firmy ubezpieczeniowej?!!!!!? wszystkie budynki zostały extra ubezpieczone na ok tydzień przed planowanym wyburzeniem, tylko że za wyburzenie nie płacą, a za "zamach" już tak......
geo
rok temu
Dziwne to czasy kiedy rządy walczą z własnymi obywatelami.
bEJPEZNL
kerimdarg
rok temu
Fahrenheit 9/11 po obejrzeniu tego filmu pozostało wiele pytań na które nie ma odpowiedzi.Ta niby teoria spiskowa nie jest pozbawiona sensu.
sol
rok temu
Zobaczycie że trop poprowadzi do Turcji. W świetle tego co dzieje się na Bliskim Wschodzie to wiele wyjaśnia.
Manolo
rok temu
Kabała pada na pysk !
Tomek
rok temu
Twin Towers to była robota wewnętrzna (inside job) Amerykanów, a właściwie CIA. O tym fakcie już każdy średnio rozgarnięty wie. Natomiast czemu USA kontynuuje tradycję Hiterowskich Niemiec ? Poczytajcie o operacji Paperclip - to odpowie na wszelkie powyższe pytania.
D pa
rok temu
Jakie dwie wierzę spady 3 wierze WTC7 tylko o tym nikt nie mówi bo noo.... Problem jest bo się sama zawaliła z wrażenia że może w nią samolot spaść... Ten corona virus to te same ludzie układają
Juda
rok temu
3 listopada 2020 wybory na prezydenta US W kampanii użyją cos co wszystkim rozwali mózgi i nie wyjdziemy z domu przez miesiąc po takiej traumie. Ale czuję że to będzie wprowadzenie czegoś nowego czy leprzego to już tylko oni mają odpowiedz. Cierpliwości Prawda nadchodzi.
Wybudzony
rok temu
Śmieszne. Tylko totalnie skretyniałe masy nie wiedzą,że stoi za tym cały rząd amerykański z Bushem na czele. Bin Laden był tylko ofiarą, która była pretekstem do wojny. M.in oczywiście.
wonpis
rok temu
u nas na chorobie ludzi zarobili, szybko spec ustawy bolszewickie płodzili popychani przez starca !!!!! zeby tylko ograniczyc prawa obywatelskie !!
Szaman
rok temu
Jakoś mnie to niedziwi
Swojak
rok temu
Każdy zalicza jakaś wpadkę no ale spece z dni To są jakieś jaja
bEJPEZND
Djjf
rok temu
Stopiły się nawet stalowe konstrukcje tych wież od temperatury... ale paszport domniemanego terrorysty ocalał😂😂😂😂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić