Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Olbrzymia wpadka. FBI wyjawiło rządowy sekret. Mają dowód, mówią o przełomie

378
Podziel się

FBI przez przypadek wyjawiło jeden z rządowych sekretów na temat zamachów z 11 września 2001 roku. To może być dowód, że terroryści Al-Kaidy mieli wsparcie w Waszyngtonie.

Zamach na WTC z 11 września 2001 roku
Zamach na WTC z 11 września 2001 roku (Getty Images)
bCPqNjyt

Trop wiedzie do tajemniczego saudyjskiego dyplomaty Mussaeda Ahmeda al-Dżarah. FBI ujawniła jego nazwisko w dokumentach sądowych wniesionych w odpowiedzi na pozew rodzin ofiar zamachu, które oskarżają rząd Arabii Saudyjskiej o współudział w zamachach - poinformowało Yahoo! News.

Rzecznik rodzin mówi o "olbrzymiej wpadce" FBI. Podkreśla, że to przełom, bo po raz pierwszy pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że agencja odkryła powiązanie pomiędzy terrorystami a ambasadą Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie. Przedstawiciel amerykańskiego rządu przyznał, że ujawnienie nazwiska Dżaraha w upublicznionych dokumentach stanowiło błąd.

To pokazuje, że rząd próbuje przykryć udział Saudyjczyków. Dowodzi, że istniała hierarchia rozkazów, wiodąca z saudyjskiej ambasady przez ministerstwo ds. islamskich do porywaczy – powiedział Brett Eagleson, rzecznik rodzin ofiar zamachów z 11 września.

bCPqNjyv

Zobacz też: Był autorem pierwszego zamachu na WTC. Tak go schwytano

Wpadka FBI. Kim jest Mussaed Ahmed al-Dżarah?

Niewiele wiadomo o Dżarahu. W ambasadzie w Waszyngtonie pracował w 1999 i 2000 roku. Miał nadzorować aktywność pracowników wspomnianego ministerstwa. Raportował do saudyjskiego ambasadora w USA, którym w tamtym okresie był książę Bandar. Później został przydzielony do saudyjskich misji w Malezji i Maroku, gdzie miał pracować jeszcze w 2019 r.

bCPqNjyB

Adwokaci rodzin ofiar już od jakiegoś czasu mieli Dżaraha na oku. To jeden z dziewięciu obecnych lub byłych saudyjskich oficjeli, którzy według nich mogą dysponować ważnymi informacjami na temat zamachów. Podejrzewa się, że Dżarah miał udzielić wsparcia dwóm terrorystom, Khalidowi al-Mihdharowi i Nawafowi al-Hazmiemu. Obaj uczestniczyli w porwaniu samolotu linii American Airlines, który zaatakował Pentagon, zabijając 125 osób.

Saudyjski rząd już wcześniej odcinał się od jakichkolwiek związków z terrorystami. W styczniu br. podkreślał, że "Arabia Saudyjska jest i zawsze była ważnym sojusznikiem USA w walce z terroryzmem".

Zamachy z 11 września 2001 roku

Terroryści zaatakowali 11 września 2001 roku dwie wieże World Trade Center i Pentagon. W sumie zginęło blisko 3 tys. ludzi, a ponad 25 tys. osób zostało rannych.

bCPqNjyC

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCPqNjyW
KOMENTARZE
(378)
dziadek
3 miesiące temu
Ciekawi mnie tylko jeden fakt, dlaczego żydzi w tym dniu nie przyszli do pracy? Organizatorzy zamachów bali się gniewu żydowskiego looby?
sam on
3 miesiące temu
USA 11.09 zaatakowały same siebie by wzbogacić się na kolejnej bandyckiej wojnie.
Gość Darek
3 miesiące temu
A jak zawaliła się 3cia wieża czyli ta najmniejsza za tymi dwoma???
bCPqNjyX
geo
3 miesiące temu
od blisko 60 lat czekamy na wyjaśnienie zabójstwa Kennedyego, a moim zdaniem jest to kluczowa kwestia w zrozumieniu jakie siły stoją i odpowiadają za wydarzenia ostatniego pół- wiecza.
lech
3 miesiące temu
Pod pretekstem ze zniszczyli sobie 2 budynki maja preteks do mordowania, zabijania ,rabowania kogo chca,kiedy chca i to beskarnie na dziesiatki lat .Gebels przy USA to noworodek.
Najnowsze komentarze (378)
Samael
3 miesiące temu
Słyszałem bzdurną teorie spiskową o bombach atomowych w WTC. Teoria głosi że podłożono w fundamentach wież i WTC7 bomby atomowe o sile 61 kilo ton.Jednak bomba atomowa Little Boy która spadła na Hiroszimę miała 16 kilo ton i zdmuchnęła całe miasto. Gdyby przy zamachu na WTC użyto trzech bomb atomowych o sile 61 kilo ton to te wieże by się nie zawaliły tylko by wystrzeliły w powietrze i w powietrzu by się zamieniły w pył. A jak wiesz po zamachu na WTC było pełno gruzów.Ponad to po wybuchu bomb atomowych byłby najpierw błysk a potem by unosiły się trzy grzyby atomowe.Owszem wielu ludzi którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej i w gaszeniu zgliszczy umarło.Ale umarli na raka płuc nie na chorobę popromienną. Moim zdaniem instalacja gazowa która była w wieżach w wyniku wysokiej temperatury eksplodowała.Na chwile przed zawaleniem się wież widać na nagraniach eksplozje w miejscach gdzie uderzyły samoloty eksplozje. To wskazuję na wybuch gazu. A co do WTC 7 no to sorry ale jak wieże się waliły i ciężkie kawałki, dużych rozmiarów stali i betonu waląc o ziemie wywołały silny trzęsienie ziemi. Takie wstrząsy uszkodziły konstrukcje WTC7. Nie tylko WTC7 się zawaliło bo inne mniejsze budynki w okolicy Wież WTC też się zawaliły.
CIAcia
3 miesiące temu
było przecieżparcie firmy ubezpieczeniowej?!!!!!? wszystkie budynki zostały extra ubezpieczone na ok tydzień przed planowanym wyburzeniem, tylko że za wyburzenie nie płacą, a za "zamach" już tak......
geo
3 miesiące temu
Dziwne to czasy kiedy rządy walczą z własnymi obywatelami.
kerimdarg
3 miesiące temu
Fahrenheit 9/11 po obejrzeniu tego filmu pozostało wiele pytań na które nie ma odpowiedzi.Ta niby teoria spiskowa nie jest pozbawiona sensu.
sol
3 miesiące temu
Zobaczycie że trop poprowadzi do Turcji. W świetle tego co dzieje się na Bliskim Wschodzie to wiele wyjaśnia.
Manolo
3 miesiące temu
Kabała pada na pysk !
Tomek
3 miesiące temu
Twin Towers to była robota wewnętrzna (inside job) Amerykanów, a właściwie CIA. O tym fakcie już każdy średnio rozgarnięty wie. Natomiast czemu USA kontynuuje tradycję Hiterowskich Niemiec ? Poczytajcie o operacji Paperclip - to odpowie na wszelkie powyższe pytania.
D pa
3 miesiące temu
Jakie dwie wierzę spady 3 wierze WTC7 tylko o tym nikt nie mówi bo noo.... Problem jest bo się sama zawaliła z wrażenia że może w nią samolot spaść... Ten corona virus to te same ludzie układają
bCPqNjyP
Juda
3 miesiące temu
3 listopada 2020 wybory na prezydenta US W kampanii użyją cos co wszystkim rozwali mózgi i nie wyjdziemy z domu przez miesiąc po takiej traumie. Ale czuję że to będzie wprowadzenie czegoś nowego czy leprzego to już tylko oni mają odpowiedz. Cierpliwości Prawda nadchodzi.
Wybudzony
3 miesiące temu
Śmieszne. Tylko totalnie skretyniałe masy nie wiedzą,że stoi za tym cały rząd amerykański z Bushem na czele. Bin Laden był tylko ofiarą, która była pretekstem do wojny. M.in oczywiście.
wonpis
3 miesiące temu
u nas na chorobie ludzi zarobili, szybko spec ustawy bolszewickie płodzili popychani przez starca !!!!! zeby tylko ograniczyc prawa obywatelskie !!
Szaman
3 miesiące temu
Jakoś mnie to niedziwi
Swojak
3 miesiące temu
Każdy zalicza jakaś wpadkę no ale spece z dni To są jakieś jaja
Djjf
3 miesiące temu
Stopiły się nawet stalowe konstrukcje tych wież od temperatury... ale paszport domniemanego terrorysty ocalał😂😂😂😂
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić