Panika na Moście Krymskim. Ukraińcy podjęli próbę ataku?

Ruch na Moście Krymskim, łączącym okupowany półwysep z Rosją, został tymczasowo wstrzymany w obu kierunkach - donoszą użytkownicy Telegrama. Rosjanie twierdzą, że decyzja o zablokowaniu ruchu związana jest z próbą ataku Ukraińskich Sił Zbrojnych na przeprawę kerczeńską.

Panika na Moście Krymskim. Ukraińcy podjęli próbę ataku?
Most Krymski zablokowany. Ukraińcy podjęli próbę ataku? (PAP, STRINGER)

W niedzielę ponad 500 pojazdów, w tym samochodów osobowych i autokarów, miało utknąć w korku prowadzącym na Most Krymski od strony Rosji. Użytkownicy Telegrama zaczęli donosić, iż tamtejsze władze podjęły decyzję o zablokowaniu przeprawy, po tym jak wcześniej Ukraińcy mieli wystrzelić pocisk manewrujący w jej kierunku.

Panika na Moście Krymskim. Ukraińcy podjęli próbę ataku?

W niedzielę na Krymie panują upały, termometry pokazują niemal 30 st. C. Tymczasem Rosjanie postanowili tymczasowo zablokować wjazd na kluczowy most. Ludzie stojący w korku zaczęli wyłączać samochody i klimatyzację, by oszczędzać paliwo, bo w okolicy nie ma stacji benzynowych - raportują użytkownicy Telegrama.

"Kommersant" zacytował komunikat rosyjskich władz okupacyjnych Krymu. Czytamy w nim, że "podróżni oczekują kontroli od ponad dwóch godzin". Niepokój najpewniej wywołał pocisk manewrujący typu Cruise, jaki Ukraińcy mieli wystrzelić w kierunku Mostu Krymskiego. Informował o tym Siergiej Aksjonow. Ukraińcy zaprzeczyli jednak, jakoby mieli dokonać ataku na przeprawę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Los Putina przesądzony? "Koniec jest niedaleki"

Szef okupacyjnych władz Krymu zamieścił nawet na Telegramie nagranie, na którym widać efekty pracy rosyjskiego systemu obrony powietrznej. Równocześnie Rosjanin zaapelował do rodaków o zachowanie spokoju i zapewnił, że "nie ma zagrożenia" dla przeprawy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po kilkudziesięciu minutach minister transportu Krymu Nikołaj Łukaszenko poinformował, że "ruch samochodowy i kolejowy na Moście Krymskim został wznowiony". Należy się jednak liczyć z tym, że rozładowanie potężnego zatoru zajmie kilka godzin.

Korki na Moście Krymskim tworzą się od kilkunastu dni. Wpływają na to różne czynniki. Ruch na przeprawie zwiększył się w związku z rozpoczęciem okresu wakacyjnego - półwysep jest atrakcyjna opcją urlopową dla Rosjan.

Równocześnie tamtejsze władze wprowadziły bardziej szczegółowe kontrole na wjeździe na most. Zdaniem "The Mirror", ma to związek z obawami o wysadzenie konstrukcji przez najemników z Grupy Wagnera.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić