Parkował pod szpitalem. Dostał rachunek na 200 złotych

21

Stanął pod szpitalem na czas wizyty w gabinecie lekarskim, a gdy ta się przedłużyła nie zdążył wykupić kolejnego biletu w parkometrze. Pacjent szpitala Barlickiego w Łodzi za 90 minut postoju dostał rachunek na 190 złotych, ale szpital rozkłada ręce.

Parkował pod szpitalem. Dostał rachunek na 200 złotych
Gdyńscy kierowcy nie byli w stanie opłacić parkowania. Mimo tego otrzymali mandaty (Pixabay, Andrzej Rembowski)

Za godzinny postój na płatnym parkingu przy łódzkim szpitalu trzeba zapłacić 7 złotych. Tyle samo kosztuje kolejne godzina, ale jest jeden haczyk.

Jeśli klient spóźni się z wykupem dodatkowego czasu (o co nie jest trudno, czekając w kolejce do lekarza) nakładane są solidne kary. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców, który podczas 90 minutowej wizyty w szpitalu dostał rachunek na 190 złotych. Jego historię opisuje Gazeta Wyborcza.

Pan Grzegorz w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej zastrzega, że próbował rozmawiać z władzami szpitala, ale dowiedział się, że jedynie wynajmują teren parkingu prywatnej firmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mandat za parkowanie pod marketem. UOKiK interweniuje

Mężczyzna dodał, że w podobnej sytuacji było wielu innych właścicieli aut, a on sam nie rozumie "jak można żerować w ten sposób na ludzkich nieszczęściach".

Można przecież zorganizować to inaczej, chociażby płacić za parking przy wyjedzie. To najprostsze rozwiązanie. Najwidoczniej chęć zysku firmy parkingowej przeważa nad dobrem pacjenta- zauważa mężczyzna cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Firma dzierżawiąca teren pod parking zapewnia, że sytuacje tego typu rozpatruje za każdym razem indywidualnie.

- Nasz dział reklamacji zweryfikuje to zdarzenie i jeżeli spóźnienie nie jest długie, a pacjent rzeczywiście korzystał w tym czasie z porad lekarskich, ma szansę odzyskać pieniądze - zapewnia przedstawicielka firmy na łamach GW.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić