oprac. Mateusz Kaluga| 

Pędził ponad 145 km/h przez stolicę. Okazało się, że to 15-latek

154

Policja zatrzymała kierowcę, który przez Warszawę pędził aż 145 km/h. Prędkość dopuszczalną przekroczył znacznie, a na dodatek okazało się, że nie miał prawa jazdy, ponieważ... nie pozwala na to wiek. Zatrzymany miał 15 lat i w czasie szaleńczej jazdy powinien przebywać w ośrodku wychowawczym.

Pędził ponad 145 km/h przez stolicę. Okazało się, że to 15-latek
Kierowca mknął ponad 145 kilometrów na godzinę. (Facebook, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji)

To historia jak z filmu. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej policji, pełniąc służbę w Warszawie, zauważyli szybko jadący pojazd. Jadąc oznakowanym radiowozem postanowili zatrzymać kierującego do kontroli.

Wszystko działo o 4 nad ranem na ulicy Jagiellońskiej w dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Funkcjonariusze nagrali wszystko dzięki umieszczonemu w aucie wideorejestratorowi. Kierowca zaczął uciekać po usłyszeniu sygnałów dźwiękowych. W szczytowym momencie kierujący jadący oplem z wypożyczalni osiągnął prędkość aż 145 kilometrów na godzine, co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej aż o 85 km/h.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Fabrice Filliez, ambasador, ambasada Szwajcarii

Policyjny pościg i szczęśliwy finał w Warszawie

Kierowca nie zatrzymał się, wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo, po czym przy wjeździe na parking uszkodził znajdujący się tam szlaban oraz ogrodzenie i pojechał dalej. Policjanci kontynuowali pościg, który swój finał miał na warszawskiej dzielnicy Targówek, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na słupie oświetleniowym. Nie zamierzał się łatwo poddać, porzucił pojazd i ucieczkę wraz z pasażerami kontynuował pieszo - informuje warszawska "drogówka".

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, kierowcą był 15-latek, który oczywiście nie mógł posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo dzień wcześniej powinien zjawić się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Mundurowi odwieźli go do izby dziecka.

Poniżej można zobaczyć film nagrany przez policjantów:

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić