Bogdan Kicka| 

Pijana matka jechała z 6-letnią córką na zakupy. Miała 4 promile alkoholu

39

36-letnia kobieta prowadząca forda, która w czwartek postanowiła zrobić zakupy w Rzeszowie. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że miała... 4 promile alkoholu we krwi. Jakby tego było mało, kobieta nie była w samochodzie sama, bo towarzyszyła jej 6-letnia córka. O zdarzeniu poinformował portal informacyjny "Rzeszów News".

Pijana matka jechała z 6-letnią córką na zakupy. Miała 4 promile alkoholu
Zatrzymanie przez policję. Mundurowi cały czas łapią pijanych kierowców (YouTube)

Kobieta naraziła niebezpieczeństwo nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również swojej córki. Dlaczego postąpiła tak bardzo nieodpowiedzialnie?

W czwartkowy poranek, 21 marca, krótko po godzinie 9:00, dyżurny policji w Rzeszowie został powiadomiony przez operatora numeru alarmowego 112 o niepokojącej sytuacji na drodze. Zgłoszenie dotyczyło forda fiesty, który niebezpiecznie poruszał się ulicą Rzecha całą szerokość jezdni. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia patrol drogówki z Rzeszowa udał się na wskazane miejsce.

Jak przekazała rzecznik Komendy Miejskiej asp. sztab. Magdalena Żuk, funkcjonariusze bez trudu odnaleźli opisany pojazd na jednej z pobliskich ulic. Zatrzymali go, aby przeprowadzić kontrolę drogową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: USA. Strażacy jechali na interwencję. Sami potrzebowali pomocy

Miała prawie 4 promile alkoholu we krwi

Za kierownicą forda siedziała 36-letnia kobieta z powiatu leżajskiego. Towarzyszyła jej 6-letnia córka. Funkcjonariusze natychmiast zauważyli, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie – w jej organizmie stwierdzono prawie 4 promile alkoholu.

36-latka tłumaczyła, iż była w trakcie wyjazdu na zakupy do centrum handlowego razem z córką. Na miejsce incydentu wezwano ojca dziecka, który przejął opiekę nad córką oraz otrzymał kluczyki do pojazdu.

Poważne konsekwencje dla pijanej matki

Kierująca fordem została pozbawiona prawa jazdy. Teraz czeka ją proces sądowy za jazdę w stanie nietrzeźwości, co grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. Jej działanie, niezwykle nieodpowiedzialne, będzie miało poważne konsekwencje prawne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić