Pijany mężczyzna wsiadł do śmieciarki. Odjechał

6

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę śmieciarki i po prostu odjechał. 33-latek za długo sobie nie pojeździł, bo już kilka ulic dalej wpadł w ręce policjantów.

Pijany mężczyzna wsiadł do śmieciarki. Odjechał
Śmieciarka - zdj. ilustracyjne. (Pixabay)

Dolnośląska policja relacjonuje na swojej stronie internetowej, że 33-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego bezprawnie zabrał samochód marki Iveco, którym poruszali się pracownicy firmy odbierającej odpady z terenu Wrocławia.

Na ulicy Suchej, tuż obok dworca PKP, wykorzystał moment, w którym wysiedli, aby opróżnić kosze na śmieci znajdujące się przy przystanku i zajął miejsce kierowcy, po czym odjechał przed siebie - przekazano.

O wszystkim niemal natychmiast zawiadomiono policję. Mundurowi krótko później zobaczyli ten pojazd na jednym ze skrzyżowań. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Szybko okazało się, że popełnił aż trzy przestępstwa!

Dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, ale co więcej – 33-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto policjanci, którzy przeprowadzali czynności, zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie to prawie 2,5 promila. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 33-latek był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu - zdradzają funkcjonariusze.

Wrocław. 33-latek zabrał śmieciarkę. Co mu grozi?

Pijany 33-latek, kierując śmieciarką, zniszczył kilka prawidłowo zaparkowanych samochodów, a także infrastrukturę drogową.

Mężczyzna został już zatrzymany. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić