Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Pobity kierowca autobusu apeluje do społeczeństwa. "Gdyby było nas więcej..."

60
Podziel się:

Kilka dni temu kierowca autobusu miejskiego z Poznania został brutalnie pobity przez dwóch agresywnych mężczyzn. Pan Tadeusz doznał m.in. pęknięcia kości oczodołów i złamania nosa. Mężczyzna jednak nie załamuje się i zapowiada już powrót do pracy. Zwraca się także z apelem do społeczeństwa.

Pobity kierowca autobusu apeluje do społeczeństwa. "Gdyby było nas więcej..."
Pobity kierowca autobusu zwraca się apelem do społeczeństwa (Facebook, YouTube, WTK)

Wstrząsające sceny rozegrały w środę 27 października na poznańskich Naramowicach. Pan Tadeusz prowadził autobus linii nr 169, gdy nagle na pokładzie pojazdu dwóch pijanych mężczyzn wszczęło awanturę. Kierowca ostrzegł, że wezwie policję. Wtedy został brutalnie zaatakowany. Obrażenia były na tyle poważne, że pan Tadeusz kilka dni musiał spędzić w szpitalu. Nadal jest w trakcie leczenia.

Pobity kierowca autobusu mówi, co się wydarzyło

Kierowca feralnego autobusu udzielił wywiadu telewizji WTK, gdzie ze szczegółami opowiedział o zdarzeniu. Jak wynika z jego relacji, w pewnym momencie kursu do pojazdu weszły dwie głośno zachowujące się pary, które zaczęły spożywać alkohol. - Miałem wrażenie, że wyszli właśnie z więzienia i są tak uradowani - powiedział pan Tadeusz.

Grupa w końcu zauważyła, że jest nagrywana przez jednego z pasażerów. Kobieta miała wówczas zwrócić się do kierowcy z prośbą o interwencję, powołując się na "RODO". Kierowca jednak oznajmij jej, że picie alkoholu w miejskim autobusie również jest zakazane.

Wtedy jeden z towarzyszy pasażerki zaczął bić nagrywającego mężczyznę. - Widziałem kilkukrotnie, że go biją i nie kończą. Zatrzymałem autobus, wyskoczyłem z kabiny i podszedłem w ich kierunku, żeby ich jakoś uspokoić - opowiadał pan Tadeusz. Wówczas agresorzy rzucili się na niego, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Apel do społeczeństwa

Choć pan Tadeusz doznał poważnych obrażeń, twierdzi, że nie żałuje, że zainterweniował. Zwraca się przy tym z ważnym apelem do społeczeństwa, by nie bać się działać w takich sytuacjach.

Gdyby było nas więcej, czyli ludzi, którzy się nie boją, to reakcja społeczeństwa byłaby też inna. Bo wiedzieliby, że jadąc autobusem kierowca zareaguje, gdy coś się dzieje - powiedział w rozmowie z WTK.

Mężczyzna zadeklarował także, że zamierza jak najszybciej wrócić do pracy. - Jestem gotowy do rozmów z ludźmi, do kontaktu, nigdzie się nie zamykam. Zamierzam pracować dalej jak tylko się wyleczę. Chcę dalej jeździć z ludźmi - zapewnia.

Poznańska policja zatrzymała już obu sprawców brutalnego pobicia. Mężczyznom zostały postawione zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Jeden z nich trzy tygodnie temu wyszedł z zakładu karnego.

Zobacz także: Co się dzieje z grobem, za który nikt nie wniesie opłaty?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Kierowca auto...
9 miesięcy temu
Jako kierowcy moim obowiązkiem jest bezpieczne prowadzenie pojazdu. A pasażer, który oczekuje ode mnie fizycznej reakcji w takiej sytuacji, naraża moje życie i zdrowie. Na pewno nie wyszedłbym z kabiny do grupki pijanych ludzi, którzy, z góry wiadomo, nie uspokoją się, skoro z takim nastawieniem wsiedli do autobusu. Moim obowiązkiem w takiej sytuacji jest powiadomienie centrali ruchu. Dlatego oczekiwania ze strony pasażerów, że kierowca będzie bawił się w bohatera są nie w porządku wobec niego. Pracodawca nie zapewnia mi szkoleń z samoobrony i sztuk walki. Nie mam też zdrowia do stawania do walki wręcz. A w umowie o pracę nie żąda się ode mnie narażania swojej osoby. A jak komuś z pasażerów przeszkadza osoba głośno zachowująca się i pijąca alkohol, to niech sam reaguje na własne ryzyko, a nie wysługuje się kierowcą, a potem dodatkowo nie pomaga mu w starciu z silniejszym przeciwnikiem.
bbb
9 miesięcy temu
Wypiliby sobie spokojnie w autobusie , kapuś zaczął nagrywać , przy okazji zaliczył kierowca. Po co?
123456
9 miesięcy temu
Kierowca to, kierowca tamto. A gdzie społeczeństwo obywatelskie? Wszyscy się tak boją, że siedzą z odwróconą głową, gdy komuś dzieje się krzywda? Przecież w grupie siła. Jeżeli będziemy reagować na takie zachowania, to wszystkim będzie żyło się lepiej.
kszyk
9 miesięcy temu
Szanowny Panie. Takie sku.... mają opiekę policji. Nie oni są winni tylko ci co interweniują. Trzeba wzywać policję bez powiadomienia aby nie uciekli i czekać. Jak interweniowałem w podobnej sytuacji to policja czepnęła się mnie a nie agresora. Powiedzieli, że przekraczam dozwolone zachowanie i mogą mnie ukarać mandatem (chłopa 67 lat- niekaranego). Musiałem gęsto się tłumaczyć i jeszcze przeprosić a matka przytrzymanego powiedziała, że go molestowałem. Nawet świadkowie nie mogli pomóc. Nie kara się tego co zaczął a tego co skończył. Od tego momentu powiedziałem sobie, że stanę w czyjejś obronie ale policji nigdy nie udzielę poparcia.
Tylko kamieni...
9 miesięcy temu
Najwięcej przestępstw jest na jesień. Zima w ciepłej celi, regularne sposiłki, siłownia gwarantowane.
Analityk
9 miesięcy temu
Ich czyn potraktować jak włożenie kija w mrowisko czyli palca w majtki i po chłopach, a nie jakieś tam pobicie do 3 lat.
Patriota
9 miesięcy temu
Ja bym otworzył drzwi, niech się nawet pozabijają, co mnie to obchodzi? Jak będzie to podniecające to sobie nawet freda zmarszczę...hehe.... Jak dla mnie to ludzie mogą się zarzynać, ja chętnie popatrzę.
Emeryt
9 miesięcy temu
Kierowca ma rację powinniśmy reagować, ale każdy się boi, dlaczego? Tak jak w Koninie zareagował i co? Już nie żyje. Uczciwy porządny człowiek chcial tylko pomóc.To było 2 dni temu. Kierowcy powinni mieć palalizatory lub gaz i bez wahania w takich przypadkach powinni używać. Takie jest moje zdanie.... I Tyle w temacie... Gonić patalogie gdzie jest to tylko możliwe i ujawniać ich gęby w portalach społecznościowych.
PISKUP
9 miesięcy temu
Kierowca, pobity w czasie pracy powinien byc traktowany jak funkcjonariusz publiczny, i karanie za jego pobicie, powinno byc jak za pobicie policjanta na sluzbie, skoro robi to recydywista to zero wyroku w zawieszeniu, i maksymalna kara
iza
9 miesięcy temu
no i co z tego mala szkodliwoec dostana zawiasy co tam pobic kogos ...nasze sady do wymiany
Na pewno
9 miesięcy temu
kierowca powinien mieć obowiązkowo jakiś środek perswazji i profilaktycznie awanturników potraktować np. gazem pieprzowym lub innym środkiem studzącym agresję.
Phaeton
9 miesięcy temu
W tym kraju nie opłaca się reagować,bo Cię zamkną za naruszenie nietykalności. Parodia i cyrk
jarek
9 miesięcy temu
przykład idzie z góry eliminować przeciwników
siwy kruk
9 miesięcy temu
Nasze służby, tudzież niezależne sądy, skutecznie oduczyły swoim postepowaniem i wyrokami od jakiegokolwiek działania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić