o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Pogoda długoterminowa na październik. Jak będzie jesień?

1
Podziel się

22 września zaczyna się astronomiczna jesień. Czy pogoda drastycznie się zmieni? Jaka jest pogoda długoterminowa na październik 2020? Co mówią synoptycy?

Pogoda długoterminowa na październik. Jak będzie jesień?
21 września - astronomiczny początek jesieni. Pogoda długoterminowa na październik (Pixabay)
bDeLUejV

Jesień. 22 września zaczyna się astronomiczna jesień

Koniec lata i początek jesieni. 22 września witamy nadchodzącą jesień. Podobnie jak w pierwszy dzień astronomicznej wiosny mamy teraz równonoc. Oznacza to, że dzień trwa dokładnie tyle samo co noc. W kolejne dni noce będą już dłuższe, a dni coraz krótsze.

Pogoda długoterminowa na październik 2020

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatury w październiku będą nieco "powyżej normy" lub w górnej granicy normy.

bDeLUejX
Najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia miesięcznej temperatury "powyżej normy" prognozuje się w województwie pomorskim, w rejonie Koszalina, w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego oraz na granicy województwa mazowieckiego z województwem kujawsko-pomorskim. W pozostałych częściach Polski średnie temperatury powietrza powinny być "w normie". Średnie miesięczne temperatury „poniżej normy” mogą wystąpić miejscami w województwie mazowieckim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim i podkarpackim - podaje IMGW.

Pogoda długoterminowa na październik. Wpływ Atlantyku

Według serwisu fanipogody.pl największy wpływ na pogodę w październiku będzie miał niż atlantycki. Utrzyma się on w pierwszych dniach miesiąca, dlatego synoptycy przewidują wtedy więcej opadów, niższe ciśnienie, wiatr, a nawet burze.

bDeLUekd
Nie można wykluczyć wichury w pierwszych tygodniach października na obszarze Polski. Oprócz tego prawdopodobne są burze zarówno frontowe, jak i też adwekcyjne przy spływie zimnych mas arktycznych z północy - czytamy na fanipogody.pl.
bDeLUeky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
LOVE18.PL
4 tyg. temu
🔥🔥Jesteś samotny i masz ochotę poznać dziewczynę? Zapraszamy⬆️
Najnowsze komentarze (1)
LOVE18.PL
4 tyg. temu
🔥🔥Jesteś samotny i masz ochotę poznać dziewczynę? Zapraszamy⬆️
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić