Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Sąd może ukarać rodzinę za nielegalny pochówek

3
Podziel się:

Urna z prochami producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka została zakopana na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie. 4 sierpnia sąd ma zadecydować, czy jest to przekroczenie obowiązującego prawa.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Sąd może ukarać rodzinę za nielegalny pochówek
Zdjęcie z pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka (East News)

Ta sprawa od początku budziła kontrowersje. Przed pogrzebem dyrektor wojewódzkiego sanepidu w Olsztynie mówił w rozmowie z Wirtualną Polską, że Woźniak-Starak nie może zostać pochowany na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie, bo nie ma tam cmentarza. Mimo wszystko tak zrobiono.

Zobacz także: Wybory 2020. Politycy PiS mówią o "końcu epidemii". Grzegorz Schetyna o słowach Szydło i Morawieckiego

Policja postanowiła zareagować. Mundurowi złożyli wniosek do Sądu Rejonowego w Giżycku o ukaranie osoby odpowiedzialnej za pochowanie urny na terenie prywatnej posiadłości Woźniaków-Staraków. Funkcjonariusze uznali, że doszło do przekroczenia przepisów.

Wirtualna Polska ustaliła, że decyzja w tej sprawie ma zapaść 4 sierpnia 2020 r. o godz. 8:30. Przepisy mówią o tym, że sąd może nałożyć karę grzywny od 20 zł do pięciu tys. zł lub areszt od 5 do 30 dni. Oskarżony o złożenie urny w niewłaściwym miejscu jest Mirosław S.

Śmierć na wodzie. Piotr Woźniak-Starak był pod wpływem alkoholu

Do śmierci Woźniaka-Staraka doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku. Producent filmowy zmarł na skutek obrażeń poniesionych w wyniku wypadku na motorówce na jeziorze Kisajno.

Śledczy ustalili, że był on pod wpływem alkoholu. Miał 1,7 promila we krwi i 2,4 promila w moczu.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Fred
2 lata temu
Jeszcze go nie wykopali szok! Normalni ludzie juz by byli wykopani i ukarani!!!
Anawa
2 lata temu
Jaka urna? I już przekłamanie. Chodzi o to że był w trumnie, i tego nie można robić. Urnę można samemu odebrać z krematorium, tylko jest 1 warunek. Musi być pogrzeb. Ale ciała w trumnie nikt nie powinien wydać. Ale jak widać pieniądze otwierają wszystkie drzwi.
Jaaga
2 lata temu
A ile miał w wydychanym powietrzu?? Bardzo rzadko komentuję cokolwiek w necie, ale czasami po prostu ręce opadają. Jeździmy coraz lepszymi samochodami, latamy coraz prędszymi samolotami, korzystamy ze wszystkich wynalazków ułatwiających życie i wyręczających nas w codziennych pracach, ale reszta leży i kwiczy. Gdzie jest profesjonalizm, gdzie moralność, szacunek do drugiego człowieka, gdzie poszanowanie intymności. Kiedyś, by zostać dziennikarzem trzeba było być KIMŚ. Dzisiaj wystarczy umiejętność stukania w klawiaturę i bezczelność oraz pozbawienie tzw. uczuć wyższych. I można pisać wszystko, im gorzej - tym lepiej. Taki paradoks.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić