o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Polacy utknęli na Maderze. Mieli testy na COVID, ale nie wpuścili ich do samolotu

284
Podziel się

W sobotę Polacy utknęli na lotnisku na Maderze. Nie wpuszczono ich na loty do Frankfurtu i Berlina. Jak relacjonują w rozmowie z o2.pl, panował ogromny chaos informacyjny i ani od linii lotniczych, ani od obsługi lotniska nie mogli uzyskać żadnej pomocy.

Polacy utknęli na Maderze. Mieli testy na COVID, ale nie wpuścili ich do samolotu
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEDAOWWd

Sytuacja dotyczyła dwóch lotów - do Frankfurtu liniami Lufthansa i do Berlina liniami easyJet. Na pokłady obu samolotów wpuszczono jedynie osoby z niemieckim obywatelstwem lub rezydentów.

Pozostali pasażerowie, w tym Polacy, utknęli na lotnisku. W przypadku Lufthansy nie mogli oni przejść nawet odprawy.

Wszyscy, którzy nie byli Niemcami, od razu po wejściu na lotnisku zostali wyłapani, bo pracownicy posiadali listę tych pasażerów na podstawie dokumentów, które wypełniali przy zakupie biletu. Nie mieli nawet szansy się odprawić, od razu dostali kartkę z numerem do call center Luthansy. Wszyscy tam dzwonili, natomiast odpowiedź była taka, że zgodnie z nowymi restrykcjami mogą lecieć, jeśli to jest tranzyt. Jednak obsługa lotniska była nieugięta i twierdziła, że ma informacje od portugalskiego przedstawiciela Lufthansy, że takiej możliwości nie ma. Nie było żadnej zgodności między tym co mówiono na lotnisku, a w call center Lufthansy - informuje w rozmowie z o2.pl pani Anna.
bEDAOWWf

Polaków nie wpuszczono do samolotu. Nie dostaną zwrotu za bilety?

Polka podkreśla, że pasażerowie nie otrzymali pomocy w znalezieniu alternatywnych połączeń. Nie dostali także od lotniska żadnego dokumentu, który poświadczałby odmowę odprawy, co uniemożliwi jakikolwiek zwrot kosztów.

Infolinia Lufthansy udzieliła informacji, że ci pasażerowie nie otrzymają żadnego zwrotu, gdyż to nie wina Lufthansy, że zostały wprowadzone nowe restrykcje - mówi pani Anna.
bEDAOWWl

Osoby, których nie wpuszczono na pokłady samolotów, miały zrobione odpowiednie testy. Nie miało znaczenia, czy są w tranzycie i mieli dalszy bilet lotniczy. Niektórzy pasażerowie mieli zostawione auta na lotnisku w Niemczech.

Polka wyjaśnia, że w przypadku pasażerów linii easyJet początkowo zostali oni normalnie odprawieni. Jednak później cofnięto ich, zwrócono im bagaże i również nie mogli wejść na pokład samolotu do Berlina.

Na ten moment jedyne rozwiązanie to zrobić test PCR, polecieć na Gran Canarię i stamtąd do Niemiec, ponieważ Hiszpania nie jest jeszcze wpisana na listę krajów najwyższego ryzyka - mówi Polka.
bEDAOWWm

Od soboty Niemcy zakazały podróży z pięciu krajów, w których wykryto mutacje koronawirusa - Brazylii, RPA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii. Nie dotyczy on jednak mieszkańców Niemiec, tranzytu i transportu towarów.

Zobacz także: Niemcy. Krematoria nie nadążają z paleniem zwłok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAOWWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(284)
lops 21
8 miesięcy temu
Czym się różni Niemiec wracający z Madery do kraju od Polaka który wraca tym samym lotem do Berlina ? Jest NIEMCEM i ma prawa natomiast Polak ma u Niemca zapierdalać a nie latać na wczasy ! Gdyby istniała Polska dyplomacja od razu powinni zaprotestować i przywołać miłośniczkę Arabów do porządku ! Ale nasz konsul ma to w dupie i go to nie obchodzi ! Do Polski codziennie wjeżdża tysiące Niemców i nikt ich nie wysadza z samolotów ani samochodów !Skoro tak się boi Polaków to niech zamknie granicę z Polską i nie wpuszcza do pracy tych co swoją codzienną pracą w niemieckich firmach budują ich potęgę! A nasz solidarny naród cieszy się gdy ,,somsiad" ma kłopoty.
Zibi
8 miesięcy temu
Niemcy Niemcy ponad wszystko. Z drugiej strony chciało się durnemu polaczkowi poopalać, postrugać kozaczka, wżucić foty na fb to teraz ręka w nocniku.
123_i_już
8 miesięcy temu
Głupich nie sieją, sami się plenią.
bEDAOWWH
123
8 miesięcy temu
Jakoś mi Ich nie szkoda
kola
8 miesięcy temu
chyba nie zrozumiałam, Niemcy i rezydenci nie przenoszą zmutowanego wirusa???
Anna63
8 miesięcy temu
W takicu czasach sie nie podrozuje dla przyjemnosc...
Gustaw
8 miesięcy temu
Przyjemnego pobytu, tylko towarzystwo się drastycznie zmienia. Z Portugalii masowo na Maderę przewożą chorych na Covid-19
Poll
8 miesięcy temu
I bardzo dobrze !
Stoplidl
8 miesięcy temu
Nur für Deutsche. Skąd my to znamy
skandal
8 miesięcy temu
Dreamlinery już lecą.....do UK też! Bo za mało zachorowań w PL!
olek
8 miesięcy temu
dlaczego do Niemiec, niech POlska ich odbiera
Taa
8 miesięcy temu
Solidarność europejska w praktyce.
steward
8 miesięcy temu
Pan Premier wysle tam polski samolot za pieniazki Polakow, a te g@oje PO przylocie beda opowiadac jakie to PiS-iory zle i w jakim nie demokratycznym panstwie zyja. Smutne !!!
bEDAOWWz
Real life
8 miesięcy temu
Idiotyzmow w wykonaniu rządów europejskich ciąg dalszy, czekam z niecierpliwością na obozy i internowanie niechcących się szczepić.Faszyzm szerzy się w Europie w głowach politikierów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić