Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Policjanci torturowali zatrzymanego paralizatorem

87

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie policjantów z Kołobrzegu, którzy mieli nadużywać władzy nad zatrzymanym.

Policjanci torturowali zatrzymanego paralizatorem
(Policja)

Jeden funkcjonariusz został wyrzucony ze służby. Wskutek dochodzenia prokuratury jego trzej koledzy zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Wszystkim postawione zostały zarzuty przekroczenia uprawnień, spowodowania uszczerbku na zdrowiu i wymuszenia oświadczenia od zatrzymanego.

Ukarano też policjanta nadzorującego postępowanie skargowe, bo wszczęto je dopiero po roku i prowadzono bez wymaganej dociekliwości - komentuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Policjanci mogą za to trafić do więzienia nawet na 10 lat. Chodzi o sprawę z lipca 2016 r., kiedy to czterej funkcjonariusze zostali wezwani do agresywnego mężczyzny, który wdał się w bójkę przy pomniku Zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzegu.

Podczas interwencji policja musiała użyć paralizatora. Agresywny Kornel Ś. nie tylko złamał nos swojemu przeciwnikowi pod pomnikiem, ale także próbował podobnego zachowania wobec funkcjonariuszy. Użycie paralizatora w tej sytuacji prokuratura uznała za zasadne, jednak przerażać może to, co później działo się z zatrzymanym na komendzie.

Zobacz także: Zobacz także: Rewolucja w policji. Kamery będą nagrywać każdą interwencję

Śledztwo wykazało, że na komisariacie policjanci praktycznie torturowali zatrzymanego. 19-latek spędził na komendzie noc z 17 na 18 lipca 2016 r. Czterej funkcjonariusze zamknęli się z nim w pomieszczeniu, do którego standardowo nie trafiają zatrzymani i którego nie obejmują kamery monitoringu. Tam z użyciem paralizatora mieli wymuszać zeznania.

Skutek? Mężczyzna opuścił komisariat z licznymi śladami na ciele - pamiątkami po paralizatorze. Zrobił obdukcję, złożył skargę na policjantów - informuje Super Express.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić