Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polska. Koronawirus u pracowników dużej galerii handlowej. Sklepu nie zamknięto

25

U dwójki pracowników perfumerii Douglas w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu wykryto zakażenie koronawirusem. Mimo to sklep nie został zamknięty. Pozostali zatrudnieni zostali przebadani.

Polska. Koronawirus u pracowników dużej galerii handlowej. Sklepu nie zamknięto
Pracownicy dużej galerii handlowej zakażeni koronawirusem (Getty Images)

Kwarantanną objęto pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi. "Gazeta Wrocławska" podaje, że z ośmioosobowej załogi w pracy pozostały tylko dwie osoby.

Koronawirusa u dwójki pracowników perfumerii wykryto pod koniec zeszłego tygodnia. Przebadano też innych zatrudnionych w tym sklepie.

"Gazeta Wrocławska" donosi, że w poniedziałek sklep działał normalnie. Od tych, którzy nadal działają, pobrano wymazy do analizy.

Zobacz także: Koronawirus w USA. "Trauma na całe życie". Lekarze o walce z pandemią

Koronawirus w perfumerii. Jest komentarz przedstawicielki Douglas Polska

W rozmowie ze wspomnianą gazetą sprawę skomentowała Ewa Sadowska z Douglas Polska. Przekazała, że nie wykryto żadnych nowych przypadków koronawirusa.

Cały sklep został niezwłocznie poddany procedurze ozonowania pomieszczeń. Na terenie salonu obowiązują wszelkie środki ostrożności, wszystkie działania które są podejmowane w związku z sytuacją odbywają się w porozumieniu z sanepidem. Prewencyjnie planujemy ponowne badanie pracowników w ciągu najbliższych kilku dni - przekazała Sadowska.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić