aktualizacja 

Polski oszust z Tindera aresztowany. Bił, groził i latami okradał kobiety w całym kraju

59

Polski oszust z Tindera, który przez lata dzięki popularnej aplikacji wiązał się z kobietami w całym kraju, trafił w ręce policji - informuje "Gazeta Wyborcza". Długo był nieuchwytny, aż śledczy znaleźli sposób, by wreszcie go dopaść. Lista poszkodowanych jest długa. Sprawca oszukiwał, okradał i groził swoim ofiarom. I zazwyczaj był bezkarny.

Polski oszust z Tindera aresztowany. Bił, groził i latami okradał kobiety w całym kraju
Polski oszust z Tindera aresztowany, latami był bezkarny (Agencja Gazeta, Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl)

Historia Roberta, który zasłynął jako polski oszust z Tindera, powinna być przestrogą dla kobiet w naszym kraju. Mężczyzna z popularnej aplikacji zrobił sobie źródło dochodu, działał latami w całej Polsce i na swojej liście ma przynajmniej kilkanaście kobiet. Do tylu poszkodowanych dotarła "Gazeta Wyborcza", która opisała bulwersującą sprawę.

I jak się okazuje, policja wreszcie zatrzymała sprawcę.

Ten długo był bezkarny, bo jego kolejne sprawy umarzano. Kobiety zgłaszały jak działał i co im robił, ale śledczy nie byli w stanie złożyć wszystkiego w jeden spójny akt oskarżenia. Robert był więc bezkarny i korzystał z tego bez skrupułów. Swoim ofiarom zrazu wiele obiecywał, a potem je okradał, oszukiwał i groził. Gdy uznał za stosowne, bił i zastraszał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pościg ulicami Pasłęku. Rekordowy mandat dla motocyklisty

Swój proceder traktował jak źródło zarobku i sposób życia. Najczęściej wybierał samotne matki, często zaraz po rozwodzie albo śmierci męża. Zrazu był czuły, miły, wspierający i pomocny. Ale to były tylko pozory, bo potem zmieniał się nie do poznania. Prosił o pożyczki, udawał problemy w życiu osobistym i wówczas zaczynały się kłopoty.

Gdy kobiety domagały się zwrotu pieniędzy, były bite, zastraszane i szantażowane. Na przykład groźbą publikacji intymnych zdjęć, które potrafił wykraść z telefonu poszkodowanych. Albo które sam robił, co opisały pokrzywdzone kobiety. Potrafił wyłudzać nie tylko pieniądze, ale też zegarki czy samochody. I wciąż był bezkarny. Dlaczego?

Śledczym, do których od kilkunastu lat trafiały zgłoszenia od pokrzywdzonych, tłumaczył wszystko na swój sposób. Że są rozżalone, że są mszczą się na nim. Obrażenia? Tłumaczył je wypadkami, a nie stosowaną przemocą. Co na to policja? Sprawy często umarzano, zdarzało się, że nie przyjmowano zgłoszenia. Robert był więc w swoim żywiole.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ale miarka wreszcie się przebrała. Swoje prywatne śledztwo przeprowadził były mąż jednej z poszkodowanych kobiet i tym samym pchnął sprawę na właściwe tory. I w grudniu 2022 roku prokuratura w Oławie oskarżyła go o napaść, użytkowanie cudzego telefonu i groźby karalne - informuje "Gazeta Wyborcza". Sprawa stała się też medialna.

I wtedy zaczęły zgłaszać się kolejne pokrzywdzone, a śledztwo trafiło do Wrocławia. Tam połączono wątki z całej Polski, aż prokuratorka Joanna Adach postawiła zarzuty podejrzanemu. Jeszcze przez miesiąc był nieuchwytny, lecz w końcu trafił w ręce policjantów i został aresztowany na trzy miesiące. Sprawa trwa, prokurator ma postawić kolejne zarzuty.

I jeszcze jedno: w chwili zatrzymania polski oszust z Tindera był w towarzystwie kolejnej nieświadomej jego działalności kobiety.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić