oprac. Marcin Lewicki| 

Poszukiwany 13-latek. Wyszedł z ośrodka opiekuńczego w Bydgoszczy

7

Bydgoska policja informuje o poszukiwaniach 13-letniego chłopca, który 28 kwietnia 2023 roku opuścił Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Nastolatek do dzisiaj nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu ze swoją rodziną.

Poszukiwany 13-latek. Wyszedł z ośrodka opiekuńczego w Bydgoszczy
Damian Duszyński wyszedł z Bydgoskiego Zespółu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (Policja, Picasa)

W sprawę zaangażowany jest Komisariat Policji Bydgoszcz Szwederowo. Poszukiwany to Damian Duszyński. 13-latek opuścił bydgoski zakład opiekuńczy i od ponad miesiąca nie daje znaku życia. Nie wiadomo, co dzieje się z nim w tej chwili.

Jak wygląda zaginione dziecko? Damian ma około 150 centymetrów wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała. Ma krótkie włosy koloru rudego, z charakterystyczną grzywką nachodzącą na oczy. Jego uszy są regularne, a nos prosty. Chłopiec nie ma braków w uzębieniu.

Policja poszukuje zaginionego Damiana Duszyńskiego

Jak w chwili zaginięcia ubrany był nastolatek? Miał na sobie granatową bluzę, czarne spodnie dresowe oraz czarne sportowe obuwie. Damian Duszyński nie ma cech charakterystycznych.

Wiadomo, że po opuszczeniu zakładu (28 kwietnia, w piątek) 13-latek nie kontaktował się ze swoją rodziną. Nie dał też znaku życia, a na ten moment nie ma też żadnych informacji, gdzie może przebywać.

Co zrobić, jeżeli gdzieś widziało się zaginionego chłopca? Policjanci proszą o niezwłoczny kontakt. Możliwości skontaktowania się z bydgoskimi funkcjonariuszami jest wiele. Można to zrobić przez numer alarmowy 112 lub zadzwonić bezpośrednio do Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo - telefon to 47 751 52 69.

W Polsce co roku ginie ponad 2000 dzieci. Policja podaje, że 90% z zaginionych małoletnich wraca do domu w ciągu tygodnia od zaginięcia. Jednak więcej niż setka dzieci w ciągu roku przepada bez śladu i nie ma o nich wiadomości. Najczęstszą przyczyną zaginięć małoletnich są natomiast celowe ucieczki z miejsca pobytu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić