Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Potrafią pożreć aligatora. Wcześniej nie wiedzieliśmy o ich istnieniu

128
Podziel się:

Grupa naukowców dokonała sensacyjnego odkrycia. Okazuje się, że na dnie oceanu żyją tzw. pluskwy morskie. Mimo że często bierze się je za owady, w rzeczywistości odbiegają od wzorca tej gromady. Są w stanie pożreć nawet całe zwłoki aligatora.

Potrafią pożreć aligatora. Wcześniej nie wiedzieliśmy o ich istnieniu
"Pluskwa morska" jest w stanie pożreć całe zwłoki aligatora (Journal of Natural History, Ming-Chih Huang, Tadashi Kawai, Neil Bruce)

Jak informuje "New York Post", tzw. pluskwy morskie mogą mierzyć nawet 1,5 stopy, czyli około 45 cm. Naukowcy tłumaczą, że osoby, które je widzą, często myślą, że mają do czynienia z robakami. W rzeczywistości poprawnie należy określać te stworzenia równonogami. To skorupiaki z gromady pancerzowców.

Naukowcy odkryli tzw. pluskwy morskie. Są w stanie pożreć aligatora

"Pluskwy morskie" były obserwowane już wcześniej, m.in. na nagraniu z 2019 roku, którego autor zarejestrował je w chwili pożerania jelit aligatora. Wideo trafiło do sieci i szybko stało się viralem. Naukowcy przeanalizowali i ten materiał. Wywnioskowali, że tzw. pluskwy morskie prawdopodobnie zajęły się zwłokami drapieżnika w niecałe 24 godziny od śmierci.

Naukowcy ustalili, że "pluskwy morskie" żyją w głębinach. Swoje obserwacje opisali w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym "Journal of Natural History". Dowodzili, że te stworzenia nie są drapieżnikami i nie polują na przyszłe pożywienie, lecz zachowują się podobnie do padlinożerców. Zjedzenie całych zwłok aligatora zajmuje im zaledwie 51 dni.

"Pluskwy morskie" są najczęściej spotykane w głębinach oceanicznych na obszarach o temperaturze tropikalnej. Naukowcy potwierdzili ich obecność w wodach u wybrzeży Tajwanu, w pobliżu wyspy Pratas – w północnej części Morza Południowochińskiego – a także na półwyspie Jukatan w Zatoce Meksykańskiej. Ze względu na biały kolor, zostały porównane do "gigantycznych ziaren ryżu".

Naukowcy uspokajają, że w razie spotkania z "pluskwami morskimi" należy zachować spokój. Stworzenia te poszukują łatwo dostępnych padlin. Nie stwarzają żadnego zagrożenia dla człowieka.

Zobacz także: Czy ugryzienie pluskwy jest groźne?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(128)
Arni
3 miesiące temu
Krokodyl różańcowy zyje w oceanie
konkretna
3 miesiące temu
Pluskwy to kłuja i wysysaja krew z zywych zwierząt i człowieka, a nie jedzą trupów?
Jacek
3 miesiące temu
Na dnia oceanów one się znajdują aha i jedzą aligatory aha aligatory w oceanie aha
Jajo
3 miesiące temu
Chyba nie bede przez kilka dni spal z wrazenia, jak ta nauka-nieuka nas zaskakuje
Ciekawski Dżo...
3 miesiące temu
Już wiem.."autor" jest kompletnym ignorantem, który nawet ogłoszeń w toalecie nie powinien redagować...
Ciekawski Dżo...
3 miesiące temu
Aligator w oceanie???? Ktoś mi wyjaśni o co kaman?
ppps
3 miesiące temu
A Delongi znowu się otwiera powyżej w reklamie.
prijatiel
3 miesiące temu
Pytanie do Ukraińców, a to dlaczego jeszcze w takiej rosji nie zdarzają się wypadki że płoną lasy i pola uprawne? jedynie Daria Dugin miała pecha? Czy nie stać faktycznie na większe nieszczęśliwe przypadki tej wielkiej rosji? bo niby czemu bandyci mieliby się czuć bezpiecznie? Z niecierpliwością czekam na wiadomości o pechu Aleksandra Dugina!!!
Brat
3 miesiące temu
Może by tak napisał Jak stary jest to gatunek patrząc na historię ewolucji
Nietoperz
3 miesiące temu
,, poszukują łatwo dostępnych padlin" Polska język trudna język.
Nietoperz
3 miesiące temu
To w końcu mylą się z robakami, czy z owadami? Himalaje ignorancji autora tych wypocin.
rezun-one
3 miesiące temu
Niebawem zobaczymy je w Wiśle. Wody Polskie zadbają on odpowiednie zasolenie królowej polskich rzek. Tylko o aligatory będzie trudniej. Obajtek załatwi.
Wkurzony
3 miesiące temu
Te pluskwy są z PiSu. Oni też pożrą wszystko krótkim czasie.
Tuna
3 miesiące temu
Wody u wybrzeży Chin, Indii, Indonezji, Japonii - to najbardziej żyzne akweny zdolne wyżywić kilka miliardów osób. Polacy jednak niewiele z tego bogactwa korzystają gdyż pozbyli się całkowicie flot połowowych i przetwórczych - stąd w Polce uboga i droga dieta powodująca choroby cywilizacyjne &:p
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić