Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Pracownicy karetki porzucili schorowanego bezdomnego? "Jak worek pyr"

19
Podziel się:

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu. Bezdomny 72-latek miał zostać odstawiony na konkretną działkę przez załogę karetki transportowej, która jednak zostawiła go na losowej posesji. Potraktowali go "jak worek pyrów" - twierdzi opiekun seniora.

Pracownicy karetki porzucili schorowanego bezdomnego? "Jak worek pyr"
72-latek został zostawiony na prywatnej posesji (WTK, YouTube)

Sytuację opisała lokalna telewizja WTK. Jak ustalili reporterzy, pod koniec czerwca 72-letni pan Władysław trafił do poznańskiego szpitala. Został wypisany z placówki 28 czerwca. Karetka transportowa miała odwieźć mężczyznę na działkę, która została mu udostępniona do tymczasowego zamieszkania.

Bezdomny senior porzucony "jak worek pyr"

Ostatecznie jednak pan Władysław na wskazaną działkę nie trafił. Zamiast tego ekipa karetki zostawiła go przy jednej z prywatnych posesji na poznańskim Morasku. Według relacji dziennikarzy, pracownicy szpitala położyli mężczyznę "na górce piachu".

Moment porzucenia seniora zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać, że załoga karetki odprowadziła pacjenta na opustoszały teren, po czym odjechała. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach.

Pana Władka rzucili jak, po poznańsku, worek pyrów. No bo taka jest prawda - powiedział w rozmowie z WTK Bernard Baranowski, który pomaga bezdomnemu.

Pan Bernard znalazł 72-latka dopiero kilka godzin później. Po tej sytuacji mężczyzna znowu musiał zostać zabrany do szpitala.

Pracownicy nie widzą problemu

Firma, która zajęła się transportem pana Władysława, przesłała oświadczenie do telewizji WTK. Stwierdzono w nim, że zlecenie zostało wykonane zgodnie z danymi na zleceniu. W komunikacie zapewniono także, że "pracownicy realizujący transport po przyjeździe na wskazany adres upewniali się u pacjenta, czy to jest jego adres zamieszkania, a on to potwierdził".

Sprawa trafiła na policję. Przesłuchano już świadków, zabezpieczono także nagrania z monitoringu. Prokuratura wszczęła postępowanie w związku z narażeniem mężczyzny na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zobacz także: Youtuberka Olfaktoria nagrała bezdomnego, który zapytał ją o jedzenie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
tracza
miesiąc temu
sądzą, że boimy się zapytać dlaczego karetka nie przyjechała. Zajęci szczepieniami. Ratownik równy kontrolerowi biletów.
Zosia
miesiąc temu
Za darmo i bez kolejki, to leczą u nas tylko Ukraińców.
Aga
miesiąc temu
No sorry ale za darmo się leczą znaczy za nasze pieniądze i jeszcze może hotel im zasponsorowac??
Irek
miesiąc temu
A co to kurde taxi ,mogli go wypuścić ze szpitala bo tyle ! Wy za to płacicie wszyscy !
Heniek
miesiąc temu
Pokazać w mediach ich wizerunki, Tak żeby rodziny, dzieci mogły być z nich dumne. Będa wizytówką służb medycznych w Kraju.
Berayt
miesiąc temu
Co się dziwić,w szpitalu czy na sorze, z domem czy bez ,tak samo są traktowani !!! Biała mafia....
doradca
miesiąc temu
do leczenia bezdomnych powinny być osobne placówki!!! moja mama leżała kiedyś na sorze pod kroplówką i przywieźli takiego śmierdzącego bezdomnego-masakraaa:((( najgorsze jest to,że taki nie płaci składek zdrowotnych a też go MUSZĄ leczyć jak i tych płacących składki-gdzie tu sens??? zrobić jak w USA-osobne miejsca dla chorych bez ubezpieczenia i tyle
19WałNowy
miesiąc temu
Morawiecki chce ustawą zwolnić bezdomnych z płacenia podatku od nieruchomości - tak Szanowni Państwo.
Norek
miesiąc temu
Zauważyliście, że tematy związane z działaniami naszych panów od rządzenia krajem są traktowane na równi z wydarzeniami ukraińskimi - też nie można komentować. Zaraza "morda w kubeł"rozszerza się w zastraszającym tempie.
Prawda
miesiąc temu
Polska służba zdrowia
Doktór
miesiąc temu
Dobra rada, nie chorować
Ładuj klienta...
miesiąc temu
Walery. Nam bez różnicy, byle norma była...
Skandal
miesiąc temu
NFZ zapłaci. Usługa wykonana. Dalej nie ma winnych 3oo tys nadmiarowych zgonów w latach 2020-2022.
Nemeczek
miesiąc temu
Jakim cudem wypisano ze szpitala człowieka, który nie mógł stać o własnych siłach?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić