aktualizacja 

Prawie nikt nie przyszedł. Porażka Rosjan

Podziel się:

Po przejęciu Chersonia, Rosjanie zaczęli dążyć do pełnego podporządkowania sobie lokalnej ludności. Swego rodzaju testem, czy odnieśli sukces, miał być Dzień Rosji. Okazało się, że mimo presji i terroru mieszkańcy nie pojawili się na obchodach.

Prawie nikt nie przyszedł. Porażka Rosjan
Prawie nikt nie wziął udziału w obchodach Dnia Rosji, które miały miejsce w okupowanym przez najeźdźcę Chersoniu (Twitter, @ukraine_world)

Dzień Rosji odbywa się 12 czerwca. Jak podaje portal UkraineWorld, najeźdźcy nie zamierzali rezygnować z obchodów tego święta – nawet w obliczu trwania wojny w Ukrainie. Wręcz przeciwnie, oczekiwali, że mieszkańcy przejętych ziem będą "cieszyć się" razem z nimi.

Obchody Dnia Rosji w Chersoniu okazały się porażką

Jednym z miast, które pozostaje pod kontrolą rosyjskich okupantów, jest Chersoń w południowej części Ukrainy. Tam również miały odbyć się uroczystości, jednak według szacunków UkraineWorld ostatecznie na oficjalnych obchodach Dnia Rosji pojawiło się około 30-40 osób.

Wśród kilkudziesięciu osób, które zareagowały na wezwanie okupantów, byli m.in. rosyjscy wojskowi. Materiał filmowy z nieudanych obchodów trafił do internetu i lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe, w tym m.in. Twitter.

Mieszkańcy okupowanego przez Rosjan Chersonia zostali wezwani do stawienia się na obchodach rosyjskiego święta narodowego, ale wzięło w nim udział nie więcej niż 30-40 osób, wliczając w to rosyjskich wojskowych – czytamy w opisie filmu z obchodów, zamieszczonego na profilu UkraineWorld na Twitterze.

Dzień Rosji jest dla mieszkańców tego kraju świętem narodowym. 12 czerwca Rosjanie wspominają pierwszy Zjazdu Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Właśnie w jego trakcie miało miejsce ogłoszenie deklaracji, że Rosja stanowi suwerenne państwo.

Zobacz także: Zobacz też: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić