aktualizacja 

Prawie nikt nie przyszedł. Porażka Rosjan

Po przejęciu Chersonia, Rosjanie zaczęli dążyć do pełnego podporządkowania sobie lokalnej ludności. Swego rodzaju testem, czy odnieśli sukces, miał być Dzień Rosji. Okazało się, że mimo presji i terroru mieszkańcy nie pojawili się na obchodach.

Prawie nikt nie przyszedł. Porażka Rosjan
Prawie nikt nie wziął udziału w obchodach Dnia Rosji, które miały miejsce w okupowanym przez najeźdźcę Chersoniu (Twitter, @ukraine_world)

Dzień Rosji odbywa się 12 czerwca. Jak podaje portal UkraineWorld, najeźdźcy nie zamierzali rezygnować z obchodów tego święta – nawet w obliczu trwania wojny w Ukrainie. Wręcz przeciwnie, oczekiwali, że mieszkańcy przejętych ziem będą "cieszyć się" razem z nimi.

Obchody Dnia Rosji w Chersoniu okazały się porażką

Jednym z miast, które pozostaje pod kontrolą rosyjskich okupantów, jest Chersoń w południowej części Ukrainy. Tam również miały odbyć się uroczystości, jednak według szacunków UkraineWorld ostatecznie na oficjalnych obchodach Dnia Rosji pojawiło się około 30-40 osób.

Wśród kilkudziesięciu osób, które zareagowały na wezwanie okupantów, byli m.in. rosyjscy wojskowi. Materiał filmowy z nieudanych obchodów trafił do internetu i lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe, w tym m.in. Twitter.

Mieszkańcy okupowanego przez Rosjan Chersonia zostali wezwani do stawienia się na obchodach rosyjskiego święta narodowego, ale wzięło w nim udział nie więcej niż 30-40 osób, wliczając w to rosyjskich wojskowych – czytamy w opisie filmu z obchodów, zamieszczonego na profilu UkraineWorld na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dzień Rosji jest dla mieszkańców tego kraju świętem narodowym. 12 czerwca Rosjanie wspominają pierwszy Zjazdu Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Właśnie w jego trakcie miało miejsce ogłoszenie deklaracji, że Rosja stanowi suwerenne państwo.

Zobacz także: Zobacz też: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić