o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Przedszkolanka przykleiła dzieci taśmą do krzeseł. Sprawa trafiła na policję

62
Podziel się

W jednym z przedszkoli w Tczewie (woj. pomorskie) wychowawczyni przyklejała dzieci taśmą do krzesła. Zaniepokojeni sytuacją rodzice zgłosili już sprawę na policję.

Przedszkolanka przykleiła dzieci taśmą do krzeseł. Sprawa trafiła na policję
Przedszkolanka przykleiła dzieci taśmą do krzeseł. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bErighvp

Do skandalicznego incydentu doszło w ubiegłym tygodniu w przedszkolu "Jarzębinka" w Tczewie. Jeden z chłopców powiedziałrodzicom, że jego opiekunka przykleiła go taśmą do krzesła. Jak podaje portal tcz.pl z relacji ojca wynika, że 2 chłopców miało być skrępowanych taśmą.

Przedszkolanka została wezwana na rozmowę z dyrektorką placówki i ojcem chłopca. Kobieta tłumaczyła swoje zachowanie tym, że chciała udowodnić dzieciom, że mogą usiedzieć spokojnie na krześle przez 10 minut.

bErighvr
Poinformowałem dyrektorkę placówki o całej sytuacji. Odbyłem z nią długą rozmowę. Została też wezwana wychowawczyni. Kobieta potwierdziła mi, że syn został skrępowany. Wyjaśniała, że chciała mu udowodnić, że potrafi przez 10 minut siedzieć spokojnie - mówi ojciec chłopca, cytowany przez tcz.pl.

Ojciec dziecka wyjaśnia, że wcześniej w przedszkolu nie było żadnych problemów, ale kiedy jego syn poszedł do zerówki zmieniła się jego wychowawczyni.

Zdecydowałem się nagłośnić tę sprawę, bo takie metody wychowawcze się niedopuszczalne. Rozumiem postawić dziecko w kącie, ale coś takiego? - mówi rodzic w rozmowie z tcz.pl.
bErighvx

Sprawa trafiła na policję

Mężczyzna zdecydował o wypisaniu syna z placówki i przeniesieniu go do innego przedszkola. Rodzic o sprawie powiadomił również policję, powołując się na artykuły 189KK - pozbawienie człowieka wolności oraz 191KK - zmuszenie do określonego zachowania.

Przedszkole wydało oświadczenie. Dyrektorka przeprasza

W poniedziałek, 1 marca dyrekcja przedszkola w Tczewie wydała oświadczenie w tej sprawie.

bErighvy
Uważam, że zachowanie nauczycielki było nieprofesjonalne bez względu na okoliczności, w jakich to wydarzenie miało miejsce. Zostały już podjęte czynności związane z ukaraniem pracownicy. Aby zapobiec takim sytuacjom i uświadomić, jak wiele złego można wyrządzić dziecku i jego rodzicom nieprzemyślanym działaniem, planuję w najbliższym czasie spotkanie wszystkich pracowników w celu omówienia tej sytuacji i zwrócenie, po raz kolejny, uwagi na sposób w jaki należy wykonywać swoją prace, aby zapewnić naszym wychowankom jak najlepszą opiekę. Zorganizuję zebranie z rodzicami, aby ich poinformować o sytuacji i bardziej zgłębić temat oraz zapewnić opiekę, za ich zgodą, psychologa w dniu 2 marca. Pragnę serdecznie przeprosić w imieniu własnym i wszystkich pracowników - dzieci i ich rodziców za zaistniałą sytuację i zapewnić jednocześnie, iż dołożę wszelkich starań, aby więcej nie doszło do żadnych incydentów, które miałyby zakłócić bezpieczeństwo dzieci i spokój rodziców - czytamy w oświadczeniu placówki.
Zobacz także: Wataha dzikich psów zaatakowała dziecko. Przerażające nagranie z monitoringu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErighvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Ars
5 miesięcy temu
Jak czytam te wszystkie komentarze chwalące, zachowanie przedszkolanki przedstawione w artykule, to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że piszą je osoby bezdzietne, a już z pewnością bez wyobraźni. Wychowanie dzieci wymaga wielkich nakładów pracy (to banał, ale tak jest), a efekty są widoczne, ale nie zawsze od razu. Takie metody (opisane w artykule) nie uczą dziecka, że cel należy osiągać dialogiem, za to pokazują, że nie trzeba szanować drugiego człowieka, jeśli jest się silniejszym, czy zajmuje się lepszą pozycję społeczną. Jeśli ktoś sięga, po takie metody, to znaczy, że zawiódł jako pedagog i minął się z powołaniem.
polka
5 miesięcy temu
Dobrze zrobila.A rozicow na lekcje wychowywania swoich dzieci.
pawel
5 miesięcy temu
ja bym podziękował przedszkolance ...
bErighvT
bakałarz
5 miesięcy temu
Najpierw rodziców wysłać do przedszkola i dołączyć do grupy, w której połowa dzieci ma orzeczenia o ADHD oraz innych deficytach rozwojowych.
XXX
5 miesięcy temu
Pewnie jest pochodzenia Niemieckiego i w ten sposób chciała wyżyć się na Polskich dzieciach.
klient
5 miesięcy temu
Czy taśma miała atest Państwowego Zakładu Higieny?
DOG
5 miesięcy temu
Była łagodna. Ja przybił bym takiego bezstresowca gwoźdźmi do krzesła
Ksenia
5 miesięcy temu
Zapewne personel odetchnął z ulgą, że nie będzie musiał znosić pokornie uciążliwego wychowanka i tego rodzica. Dziecko zapewne nie odczuło jakiegoś strasznego upokorzenia, tak mi się wydaje.
Konfederata
5 miesięcy temu
Zlikwidować państwową edukację. W normalnych czasach właściciel szkoły był dyrektorem i nauczycielem.Szkoła była tania,bo opłacić trzeba było tylko nauczyciela. Nie trzeba było utrzymywać tych biurokratycznych darmozjadów z kuratoriów,ministerstw,oddziałów i wydziałów.Oprócz tego znieść przymus edukacji,bo i tak 99% rzeczy się nie przydaje. Matka i ojciec musi wychowywać dziecko,a nie państwo
grzegorz
5 miesięcy temu
uwazam ze klasy szkolne a tym bardziej przedszkolne powinny byc monitorowane, i kontrolowane. Dziecko czy dzieci w wieku 6 lat sa bezbronne i nie obronia sie przed frustratka nauczycielka. Mysle ze jest bardzo duzo tego spraw lecz to jedyna ktora zostala naglosniona.
Bicz Boży
5 miesięcy temu
Jak by tych "rodzicow" bachor założył kubeł przedszkolance na głowę to było dobrze,mieli by podstawę do dumy.
Ola
5 miesięcy temu
Efekt bezstresowego wychowania.Dzieci rozpuszczone i roszczeniowe
tylko bat
5 miesięcy temu
Kiedyś to była normalka a w domu jak był niegrzeczny to dodatkowo poprawka.Dzisiaj to śledzie i to nie swierze a nie rodzice.Rodzice wiedzą że np.Jak robi się szarówka to są już w domu a nie latają na dworze.
bErighvL
Jas24
5 miesięcy temu
Widze ze sa tu same komentarze beznadziejnej kadry przedszkolnej i nauczycielskiej.dziecko w wieku 6 lat ma duzo energii a tu jakas Zocha pisze jak usiedzi godzine w szkole.Proponuje Mnisterstwu Edukacji Narodowej wprowadzic zakaz kozystania w czasie pracy uzywania tel, iphon, ipad itd innego sprzetu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić