Przetrwała masakrę w Buczy. Teraz dziewczynka otrzymała niezwykły dar

W mediach społecznościowych pojawiło się poruszające wideo z Ukrainy. W krótkim materiale pokazano, jak dziewczynka, która została ranna w Buczy posługuje się nowym ramieniem. Filmik udostępniła nawet Olena Zełenska.

Przetrwała masakrę w Buczy. Teraz dziewczynka otrzymała niezwykły dar
Dziewczynka przetrwała masakrę w Buczy (Twitter)

Rzeź w Buczy pokazała skalę zbrodni popełnionych przez Rosjan w Ukrainie. Dramat rozegrał się na przełomie lutego i marca 2022 roku. Po wyzwoleniu miasta położonego w obwodzie kijowskim na jaw wyszły druzgocące fakty. Wojska Władimira Putina dopuściły się tam mordu na bezbronnych cywilach. Ukraińcy zostali zaatakowani w biały dzień. Świat obiegły zdjęcia masowych grobów i porzuconych na ulicach ciał zamordowanych ofiar.

Osoby, które przetrwały atak Rosjan zostały w wielu przypadkach mocno okaleczone. Wśród nich była m.in. Sasza Filipczuk. Dziewczynka w wyniku bombardowania straciła lewe ramię. Jej życie zmieniło się na zawsze, gdyż stała się od tamtej chwili osobą niepełnosprawną.

Pomimo upływu czasu wydarzenia z Buczy budzą nadal ogromne emocje. Wiadomo już, że poszkodowana Sasza Filipczuk otrzymała niesamowity dar, który chociaż trochę ułatwi jej życie w niepełnosprawności. Media społecznościowe obiegło nagranie wideo, na którym widać młodą Ukrainkę używającą protezy ramienia straconego podczas bombardowania Buczy. Dziewczynce udało się nawet przenieść przedmiot. Poruszający filmik zyskał sporą popularność, gdyż udostępniła go pierwsza dama Ukrainy - Olena Zełenska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W maskarze w Buczy według Ukrainy zginęło ponad 400 ukraińskich cywili. Dokładnie mówi się o 412 ofiarach. Wielu zabitych miało zginąć poprzez strzał z pistoletu w głowę. Ukraińcy poinformowali również, że Rosjanie torturowali niektórych przed śmiercią. Ludobójstwo wyrządzone przez Rosjan odbiło się szerokim echem na całym świecie. Działania sił Władimira Putina spotkały się z ogromnym potępieniem na arenie międzynarodowej.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić