o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Szpital zgubił pacjenta. Mężczyzna nie żyje

165
Podziel się

Radomska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie 70-latka, który zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu. Pacjent trafił na SOR, jednak nikt się nim nie zajął. Mężczyzna czekał na korytarzu wiele godzin, a tymczasem szpital zgłosił jego zaginięcie.

Szpital zgubił pacjenta. Mężczyzna nie żyje
Szpital w Radomiu zgubił pacjenta przybywającego na oddziale ratunkowym (Getty Images)
bEssNGyd

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na początku grudnia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, znanym także jako szpital na Józefowie. Pracownicy placówki medycznej mieli "zgubić" 70-letniego pacjenta. Kiedy udało się go odnaleźć, był już w bardzo złym stanie.

Trafił na SOR. Nikt się nim nie zajął

Z ustaleń biegłych wynika, że 70-latek z silnymi dolegliwościami żołądkowymi został przywieziony karetką na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), gdzie miał czekać na konsultację lekarską. Po kilku godzinach pracownicy szpitala zawiadomili jednak policję, że pacjenta nigdzie nie ma i prawdopodobnie opuścił on lecznicę. O zdarzeniu poinformowano także rodzinę chorego.

bEssNGyf
Po interwencji bliskich okazało się, że chory wciąż czeka na SOR, w tym samym miejscu, gdzie zostawili go ratownicy z pogotowia ratunkowego. Stan mężczyzny się jednak pogorszył, został zaintubowany – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Po kilku dniach pobytu w szpitalu mężczyzna zmarł. Rodzina zawiadomiła prokuraturę w sprawie narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

bEssNGyl

Śmierć 70-letniego pacjenta. W szpitalu nie działał monitoring

Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną pacjenta oraz nagrania rozmów z dyspozytorami pogotowia ratunkowego. Przeprowadzono także sekcję zwłok, która ma wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Biegli nie będą niestety mogli skorzystać jednak z zapisu szpitalnego monitoringu.

Jak się okazało, w czasie, gdy pacjent czekał w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w szpitalu nie działał monitoring – powiedziała Galas.

Prokuratura prześwietli SOR w szpitalu na Józefowie w Radomiu. Kolejny taki przypadek

To już kolejne w ostatnim czasie dochodzenie w sprawie działalności SOR-u w radomskich szpitalu. Od czerwca ubiegłego roku prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 93-latka, którego pogotowie przywiozło na SOR. Nie mogąc doczekać się pomocy, staruszek opuścił oddział ratunkowy i błąkał się po okolicy.

bEssNGym

Po dwóch dniach znaleziono 93-latka leżącego w pobliskich zaroślach. Niestety nie udało się go uratować. Dzień później mężczyzna zmarł w szpitalu.

Obejrzyj także: Polski szpital będzie leczyć Niemców? "Padła taka deklaracja"

bEssNGyn
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEssNGyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(165)
lenie
6 miesięcy temu
od razu powinna wejść prokuratura i przeprowadzić kontrolę ....bo zaniedbań może być więcej ale już widać skąd tak dużo zgonów i że PIS nie potrafi poprawić służby zdrowia ....
Aga
6 miesięcy temu
Nie ma się co dziwić tak się teraz leczy ludzi, większość nie umiera na koronawirusa tylko na brak opieki medycznej, moja mama jest teraz bardzo chora, taka sama sytuacja, pogotowie nie chciało przyjechać bo chora jest od paru dni. Tata tłumaczy że stan się pogarsza, kaszle nic nie je wymiotuje ale to nic nie dało powiedział mądry Pan z pogotowia powiedział ze nie wyśle karetki i koniec, tata straszył policją ale to też nic nie dało. W nocy stan się pogorszył tata zamówił taksówkę i taksówką zawiózł mamę na sor szpitala w Lublinie 5,30 rano, na krzesełku na sorze siedziała do 11 w południe potem dostała tabletkę i kroplówkę jak się zwolniła leżanka. Pobrali krew i o godz 17.00 została wypisana do domu w stanie dobrym. Taki dobry stan ze do dnia dzisiejszego jest bardzo źle. Lekarz rodzinny powiedział że trzeba się leczyć mlekiem z miodem. Taka jest nasza służba zdrowia. Organizm bardzo jest osłabiony, nie moze chodzić, nie chce jeść, ma odruch wymiotny ale pogotowie nie przyjedzie a dlaczego? bo nie taka odpowiedź, a ludzie dalej niech im biją brawa.
emeryT
6 miesięcy temu
Kolejna ofiara Covid 19 bo zakazane są odwiedziny/wizyty rodziny i nie ma kto przypilnować pacjenta. Nie wszyscy ale duża część personelu korzysta z okazji i zajmuje się smartfonami itp. rozrywkami.
bEssNGyH
Marek
6 miesięcy temu
Prwnie covid 21 Xd
Fight
6 miesięcy temu
Skończy się uniewinnieniem i stu procentowym dodatkiem?
Czytelnik
6 miesięcy temu
Ale podwyzke to by chcieli.
,,,,,,,,,
6 miesięcy temu
Tak się rozbestwiła słuzba zdrowia w Polsce,,wszystkie zgony tez podciagają pod Covid.
,,,,,,,,,
6 miesięcy temu
Tak się rozbestwiła słuzba zdrowia w Polsce,,wszystkie zgony tez podciagają pod Covid.
Ktoś
6 miesięcy temu
Pewnie o kasie debatowali.
szpilka
6 miesięcy temu
W latach siedemdziesiątych w Poznaniu - źle obsłużony pacjęt powrócił z siekierką i ciął wszystko co się rusza - jakość usług wzrosła o 100 % - trzeba wykazać inicjatywę
SS-1
6 miesięcy temu
Tak leczy "polska" służba zdrowia....
węglarz
6 miesięcy temu
Nie widzę tu nic dziwnego, kilkugodzinne oczekiwanie na pomoc na SORze to ogólnokrajowy standard. Oczywiście nie dotyczy to lecznic rządowych.
emeryt66
6 miesięcy temu
Tak wygląda Polska służba zdrowia. Nic dodać nic ująć. Obraz nędzy i rozpaczy.
bEssNGyz
monter
6 miesięcy temu
przecież monitoring nie jest do pilnowania czegoKOlwiek. monitoring jest do przekonania do współpracy-osób nagranych!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić