aktualizacja 

Radosław K. zabił trójkę chłopców? Są nowe informacje

0

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą zabójstwa trzech chłopców okazał się Radosław K., ojciec najmłodszego z nich i partner ich matki. Nowe informacje w tej sprawie przedstawił dziennik "Fakt".

Radosław K. zabił trójkę chłopców? Są nowe informacje
Porzucony samochód ojca zamordowanego 8-latka (Facebook, Policja)

Potworna zbrodnia wydarzyła się 9 marca. W domu jednorodzinnym przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku znaleziono wówczas zwłoki trzech braci. Chłopcy w wieku 8, 12 i 17 lat mieli poderżnięte gardła. Sprawą zabójstwa miał okazać się Radosław K., który pod nieobecność matki zajmował się chłopcami, z których najmłodszy był jego synem.

Policja szybko ustaliła, że mężczyzna jest głównym podejrzanym w sprawie. Ten początkowo zniknął bez śladu.

Radosław K. zostawił swoje auto nad Wisłą i ślad po nim zaginął. Policja natychmiast rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Mieszkańcy przypuszczali, że mężczyzna, targany wyrzutami sumienia, mógł odebrać sobie życie.

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze w marcu na ulicy, niedaleko swojego domu. W tym czasie, gdy policjanci rzucali na przysłowiową glebę Radosława K., kończył się pogrzeb bestialsko zamordowanych chłopców. Podejrzany w chwili zatrzymania miał przy sobie nóż. Był pijany.

Co dalej z Radosławem K.?

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i trafił za kraty aresztu. Radosław K. nie przyznaje się do winy, jednak za popełniony czyn grozi mu dożywocie.

Według informacji dziennika "Fakt", 1 września rozpocznie się obserwacja psychiatryczna podejrzanego o brutalny mord mężczyzny. Potrwa ona cztery tygodnie. Możliwe jest też jej przedłużenie. Lekarze stwierdzą, czy Radosław K. jest osobą poczytalną.

Mężczyzna uczestniczył w wizji lokalnej, współpracował i opowiadał o tym, jak to wszystko wyglądało, ale na pytanie, czy się przyznaje do zbrodni, nie odpowiada. Podczas składania wyjaśnień twierdził, że czuł się niedoceniany i wyśmiewany - ujawniła w rozmowie z "Faktem" prok. Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić