Rekordowe oszustwo "na policjanta" w Częstochowie. Niewyobrażalna kwota

28

Mieszkaniec Częstochowy padł ofiarą oszustwa na niewyobrażalną wręcz skalę. Bezwzględni naciągacze zastosowali metodę "na policjanta", w wyniku czego 85-latek przekazał im aż... 1,8 milionów złotych. Przestępcy nadal są na wolności.

Rekordowe oszustwo "na policjanta" w Częstochowie. Niewyobrażalna kwota
85-latek dał się oszukać na prawie 2 mln zł (Pixabay)

Ta historia to dowód na to, że oszuści nie mają litości, nawet dla staruszków. W sobotę 15 kwietnia na Komendę Miejską Policji w Częstochowie zgłosił się 85-latek. Poinformował, że przez przeszło miesiąc otrzymywał dziwne telefony od dwóch mężczyzn.

Rekordowe oszustwo w Częstochowie

Jeden z nich podawał się za prokuratora, a drugi za policjanta. Obaj przekonywali częstochowianina, że pieniądze zgromadzone przez niego na kontach bankowych są zagrożone i trzeba działać natychmiast, by uchronić je przed atakiem złodziei. Dokładnie poinstruowali seniora, jak ma postępować, by "uratować" swoje oszczędności.

Zgodnie z przekazanymi instrukcjami od "śledczych", 85-latek udawał się za każdym razem do placówek bankowych, aby wypłacić pieniądze. Potem zgodnie z "planem" jechał na spotkanie z zupełnie obcym mężczyzną - przekazał w komunikacie oficer prasowy KMP w Częstochowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oszuści okradli 132 osoby na kwatery widmo w Zakopanem i nad morzem. Gigantyczne straty

Mężczyzna, myśląc, że oddaje swoje pieniądze w bezpieczne ręce funkcjonariuszy, stopniowo przekazywał oszustom cały swój majątek. Ostatecznie naciągacze wzbogacili się jego kosztem o... 1,8 miliona złotych.

Kiedy przestępcy otrzymali całą kwotę, zerwali kontakt z ofiarą. Dopiero wtedy 85-latek zreflektował się, że coś jest nie tak i udał się na policję. Niestety, śledczym nie udało się jeszcze ustalić tożsamości oszustów ani odzyskać pieniędzy częstochowianina.

Przy okazji nagłośnienia tego incydentu policjanci z Częstochowy apelują, by stosować zasadę ograniczonego zaufania, gdy odbieramy podejrzany telefon od nieznajomej osoby. - Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji - wskazują funkcjonariusze.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić