Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Rodzina spod Warszawy przyłapana. To robili na granicy z Rosją

143
Podziel się:

Rodzina z powiatu wołomińskiego (woj. mazowieckie), spędzająca wakacje na Mazurach wybrała się rowerami w rejon granicy polsko-rosyjskiej. Tak im się tam spodobało, że zaczęli robić pamiątkowe zdjęcia. Problem w tym, że w tym miejscu jest to zakazane.

Rodzina spod Warszawy przyłapana. To robili na granicy z Rosją
Straż Graniczna bez litości. Mandat za zdjęcie (Licencjodawca)

Wszystko wydarzyło się 15 sierpnia, gdy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zatrzymali trzyosobową rodzinę. Okazało się, że turyści spod Warszawy przeszli pod szlabanem, udali się w kierunku rosyjskiego znaku granicznego i tam robili pamiątkowe zdjęcia. Wszystko zarejestrowały urządzenia monitorujące granicę polsko-rosyjską.

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego (woj. mazowieckie) po wykonaniu pamiątkowych fotografii ruszyli dalej zwiedzać miejscowości przygraniczne. Patrol Straży Granicznej zatrzymał ciekawskich wędrowców około 3 km od miejsca przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Osoby przyznały się do popełnionych wykroczeń. 50-letni mężczyzna stał na pasie drogi granicznej i robił zdjęcia, natomiast jego młodsza o rok żona i 12-letnia córka pozowały przy rosyjskim słupie. W sumie pamiątkowe fotografie kosztowały ich 500 zł.

Straż Graniczna przypomina, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, tj. na przejściach granicznych.

Pracowity weekend Straży Granicznej

W poprzedni weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi w trakcie kontroli drogowej wykryli nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przyjechali do Polski z Litwy. "Przewoźnikami" byli obywatele Ukrainy, w wieku 39 i 58 lat. Na tylnym siedzeniu było czterech Afgańczyków. Piąty się nie zmieścił i podróżował w bagażniku. Zarówno kurierami jak i zatrzymanymi mężczyznami z Afganistanu zajęli się funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
zdrowo myśląc...
miesiąc temu
Do Wiesława tobie to nic nie potrzeba lotnisko mamy w Berlinie
Ktoś
miesiąc temu
Dobrze, że tylko to robili a nie co innego!
Wieslaw
miesiąc temu
Ja osobiscie nie zapłacił bym mandatu. Sąd wydał by werdykt w tej sprawie. Codziennie cudzoziemcy przekraczają granicę Polską od strony Rosji czy Białorusi. Nasza straż graniczna ich łapie i przegania na stronę skąd przyszli. Nikt ich nie karze grzywną. Są gorsze przypadki łamania prawa i nikt nie ponosi odpowiedzialnosci karnej. Przykłafem są wielomilionowe straty w gospodarce przez złe decyzje rządzących czy obecnie zatrucie rzeki Odra na skalę międzynarodową. Politycy zamiast wyjaśnić sprawę pomagają ukrywać fakt. Wybory kopertowe, Turów, Ostrołeka, CPK , miliardowe zasłużenie, hiper inflacja, drożyzna i inne aspekty życia Polaków zagrozone są ze strony rzadow pisu....
ahagara
miesiąc temu
Prawidłowo przecież nie można sobie tak wchodzić za granicę jak się chce,mieli szczęście że ich ruscy nie odstrzelili
Niewolnik pol...
miesiąc temu
Wolności dodaj mi skrzydła niech nad niewolniczym wzlece krajem pamiętam upadek komuny a urzędnicy byli jak trusie nie znali jutra i swych losów a najbliższe lato spędzał nad polskim morzem razem i przyjaciółmi szliśmy calym wybrzeżem mijaliśmy poligony także poligon morskich strzelań do celu Wicko morskie mijaliy j wojskowe dotychczas ściśle tajne z zakazami przejść plażami wszystkie były dostępne poczuliśmy powiew wolność niestety ona była nam coraz bardziej zabierana dziś kasta urzędników szczególnie somrzadowych jest bezczelnie arogancka wojący wrócili na swoje opuszczone jednostki i włości które sa przedmiotem handlu z deweloperami są zakazy i nakazy a wolność czerwona była rajem do dzisiejszej gdzie sa iwystepuja prawa swobód obywatelskich to nowa władza zaserwowała nam ok 17 rodzai służb mundurowych które karca nasze prawa wolnisciowe i pamiętajcie tamta komuna była siła niespotykaną i co upadła naród powstał z ryz was też to czeka i pamiętajcie nie będzie miłosierdzia zwiocicir to co ulradliscie narodowi w niewyobrażalnych apanazach
Kay
miesiąc temu
Od rozpadu ZSRR chyba nie graniczymy z Rosją chyba że się mylę
katolik
miesiąc temu
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro stali przed słupem granicznym rosji to granicy nie przekroczyli. Zdjęcia robili e stronę Rosji. To kiego grzyba te matoły z SG się ich czepiali? Swoją drogą ludzie przeszli 3 kilometry od tamtego miejsca, więc minęło ok. 40-50 minut. Więc SG wykazała się wyjątkowo błyskawiczną reakcją. Czyli szpiedzy rosyjscy przenikają przez granicę jak chcą. A SG tylko matki z dziećmi na białoruskiej granicy potrafią w mróz wypychać do lasu.
Sprawiedliwy
miesiąc temu
Każda okazja dobra by oskubac polaka policja straż miejska sg i inni każda z tych służb bardzo chętnie poprawia dziurawe jak sito budżet państwa mandatami patriotycznymi absolutnie zaginęło pouczenie w państwie reżimu podstawą są wysokie kary zakazy i nakazy celowe działanie elity rzadzacej jest wzbydzenie obaw obywatel przed drakonskimi karami
Dany
miesiąc temu
Taki znak jest w Świnoujściu z Niemcami i wszyscy wczasowicze robią sobie zdjęcia nie róbcie problemu tam gdzie go nie ma...😯😊
Max
miesiąc temu
Jednak cenzura ma sie dobrze, brawo
Wrrrrr
miesiąc temu
A inżyniery też dostają mandaty?
Wiesia
miesiąc temu
Wielkie halo. To ich życie i problemy które nie powinny być w publikowanie internecie. 😡A wogole to wielkie halo o nic🥱
maciek
miesiąc temu
byłem na granicy niemiecko - holenderskiej- belgijskiej , przy znaku granicznym oznaczającym to miejsce robiłem zdjęcia , nit mi tego nie zakazywał ani mnie nie karał , jednak komuna u nas została.
Ufo
miesiąc temu
Wiadomo Warszafka zaraz napiszą w Wyborczej że to zamach na demokrację
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić