o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Roger Waters ostro do Marka Zuckerberga: Pie**ol się. Poszło o piosenkę Pink Floyd i Instagram

64
Podziel się

Były członek Pink Floyd jest znany ze swoich ostrych wypowiedzi na różne tematy. Tym razem poszło o założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga. Muzyk stanowczo odmówił wykorzystywania jednej z najsłynniejszych piosenek Pink Floyd "Another Brick in the Wall" do promocji Facebooka.

Roger Waters ostro do Marka Zuckerberga: Pie**ol się. Poszło o piosenkę Pink Floyd i Instagram
Roger Waters ostro do Marka Zuckerberga (Getty Images, Franco Origlia)
bErIXFVh

Do konfliktu Roger Waters odniósł się na jednej ze swoich konferencji prasowej. Opowiedział, że Facebook zwrócił się do niego z prośbą o użycie jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Pink Floyd "Another Brick in the Wall, Part 2" do reklamy na Facebooku. "Skontaktował się ze mną dziś rano, z ofertą na ogromną, ogromną kwotę" – powiedział Waters.

Muzyk zareagował stanowczo i w ostry sposób skrytykował Marka Zuckerberga oraz całą działalność Facebooka. "Odpowiedź brzmi: Pieprz się. Nie ma mowy. Wspominam o tym tylko dlatego, że jest to kolejny podstępny ruch, aby przejąć absolutnie wszystko" – powiedział Waters. Dodał: "Nie będę częścią tego g***a, Zuckerbergu".

bErIXFVj

"Facebook chce cenzurować nas wszystkich"

Podczas konferencji prasowej Waters przeczytał list, który, jak powiedział, został przesłany do niego z Facebooka. W mailu przedstawiciele firmy piszą, że będą wdzięczni muzykowi za możliwość wykorzystania utworu, ponieważ czują, że "sentyment do tej piosenki jest nadal bardzo powszechny i wszyscy go potrzebujemy, co świadczy o tym, jak ponadczasowa jest ta praca".

Zdaniem Watersa, chcą użyć "Another Brick in the Wall" tylko żeby Facebook i Instagram "stały się jeszcze bardziej potężne, niż są teraz". Magazyn Rolling Stones próbował skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami Facebooka, ale nie otrzymał oficjalnego komentarza od firmy.

bErIXFVp

"Jeden z najpotężniejszych idiotów na świecie"

Waters zakończył swoją krytykę na temat Marka Zuckerberga mówiąc o stronie internetowej FaceMash. Założyciel Facebooka stworzył ją, będąc studentem Harvardu w 2003 roku. Celem strony było porównanie wyglądu kobiet na zdjęciu. To zdarzenie zostało pokazane m.in. w filmie "The Social Network", który opowiada historię Facebooka.

Jak to się stało, że ten mały k**as, który zaczynał swoją karierę, oceniając kobiety na zasadzie "Jest ładna, damy jej cztery na pięć" zyskał tak ogromną moc? Jak mu na to pozwoliliśmy? A jednak oto on, jeden z najpoteżniejszych iditów na świecie - zakończył swoją wypowiedz Waters.
bErIXFVq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIXFVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Green
miesiąc temu
Pięć lat temu Roger wspierał Clintonową w wyborach USA. Dziś już chyba zrozumiał, czym jest komuna, zwłaszcza taka, która za sponsorów ma Google, FB itd.. Komunizm się nie skończył, transformuje (mutuje), ale na końcu jest zawsze chęć zniewalania ludzi.
ali
miesiąc temu
Podano, że przedstawiciele koncernu zwrócili się o prośbę do artysty. Prośba była, jak widać grzeczna, a do tego wyrażająca szacunek dla Rogera - wybitnego muzyka. FB nie miał zamiaru ukraść ani nie skradł nawet tego ponadczasowego fragmentu utworu, nic się zatem złego nie stało. Dlatego nie rozumiem tak gwałtownej i niemiłej odpowiedzi i to w formie konferencji przez samego Rogera Watersa, który w moich oczach wyszedł na choleryka rzucającego mięsem w stronę demonicznego, ale o wyglądzie lokalnego sprzedawcy pizzy, Marka Z. Nieładnie. To prawda, FB to ponadnarodowy gigant medialny i korporacyjna bestia nadająca się wprost na jakąś nowy antysystemowy utwór byłego lidera PF, ale nie na tak nieadekwatną do sprawy burzę!!!
Obserwator
miesiąc temu
Roger Waters jest najmądrzejszym człowiekiem na całej kuli ziemskiej.
bErIXFVL
Rydzyk
2 miesiące temu
Sprzedam Maybacha.
sedno
2 miesiące temu
Brawo, Panie Waters, trafił Pan w sedno !
R4L
2 miesiące temu
No i wreszcie ktoś temu rozkapryszonemu dzieciaczkowi odmówił i to stanowczo:)
Seryjny samob...
2 miesiące temu
Oj chyba niedługo zginie w wypadku...
Mirka
2 miesiące temu
Brawo
prawda
2 miesiące temu
BYĆ NA FB to po prostu wstyd, tam siedzi coś co kiedyś nazywano wiochą... tam siedzą ludzie bez poczucia własnej wartości lansując swoje brudy wśród podobnych sobie. Już w tej chwili są to uzależnienia leczone psychiatrycznie
Pietrrek
2 miesiące temu
Mądry gość, trzymam się od portali społecznościowych na kilometry. Jeden wielki, zbędny i szkodliwy śmietnik informacyjny. Wszystkie konta zlikwidowałem i wyobraźcie sobie, że żyje.
tak
2 miesiące temu
nie mam fejsbuka i falszywych znajomych
Nowy
2 miesiące temu
Pink Floyd - byli są i będą najlepsi na świecie. Widać klasę Watersa
pikpik
2 miesiące temu
BRAWO !!!
bErIXFVD
xxxx
2 miesiące temu
brawoooo! kocham Watersa!!!!ma facet jaja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić