Rolnik znalazł to na własnym polu. Miał szczęście

66

Z pewnością nie tego spodziewał się rolnik z Rzeczyc, kiedy dokonywał rekonesansu swojego pola przed wiosennymi porządkami. Topniejący śnieg odsłonił... pocisk z niemieckiego działa przeciwlotniczego. Jak oceniają policjanci, mężczyzna miał wielkie szczęście, że znalazł niewybuch, zanim wjechał na pole maszynami rolnymi.

Rolnik znalazł to na własnym polu. Miał szczęście
Rolnik znalazł niewybuch na swoim polu (Policja)

Rolnik z niewielkiej wsi z Rzeczyce w powiecie gliwickim myślał, że zna swoje pole jak własną kieszeń. Musiał się bardzo zdziwić, gdy okazało się, że należące do niego grunty skrywają tajemnice, i to w dodatku niebezpieczne.

Rolnik znalazł to na własnym polu. Zadzwonił po policję

Mężczyzna we wtorek udał się na przegląd swoich ziem przed planowanymi wiosennymi pracami. To wtedy natknął się na obiekt równie fascynujący, co niepokojący. Od razu chwycił za telefon i powiadomił o swoim odkryciu policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sensacja na Wyspach. Przypadkowo odnalazł skarb z dynastii Tudorów

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach potraktowali sprawę poważnie i wysłali na miejsce patrol rozpoznania pirotechnicznego. Specjaliści ocenili, że mają do czynienia z pociskiem 88 milimetrów z niemieckiego działa przeciwlotniczego i przeciwpancernego z okresu II wojny światowej.

Pocisk znaleziony na polu, zespolony z łuską i wyposażony w zapalnik, był w bardzo dobrym stanie i mógłby stanowić poważne zagrożenie w przypadku mechanicznego potrącenia przez brony, a dodajmy, że właśnie bronowanie pola planował właściciel - przekazał w policyjnym komunikacie podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.

Mundurowi z Gliwic wstępnie zabezpieczyli miejsce, w którym znajduje się niewybuch, ale zgodnie z wytycznymi nie mogą samodzielnie przenosić niebezpiecznego obiektu. Policjanci będą musieli pilnować pocisku do czasu przyjazdu wojskowego patrolu saperów, co nastąpi najwcześniej w środę.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić