Rosjanie mówią, że kapitulacji nie będzie. To może oznaczać jedno

Ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow zapewnił, że Rosja nie złoży broni w Ukrainie. Ben Hodges, były główny dowódca sił lądowych USA w Europie, wskazuje, że takie słowa, mogą oznaczać jedno - że taki scenariusz tak naprawdę jest brany pod uwagę.

Rosjanie mówią, że kapitulacji nie będzie. To może oznaczać jedno
Ben Hodgens twierdzi, że Rosja rozważa kapitulację (Getty Images)

W sobotni wieczór na internetowym kanale prokremlowskiego propagandysty Władymira Sołowiowa "Soloviev Live TV" ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow oświadczył, że Moskwa nie zamierza się poddać w Ukrainie.

Mówimy stanowczo i wyraźnie i jesteśmy tego pewni, przynajmniej rosyjscy dyplomaci, którzy tu pracują, takiej kapitulacji nigdy nie będzie - powiedział Antonow.

Generał komentuje. "To realna możliwość"

Do słów rosyjskiego dyplomaty odniósł się na Twitterze były główny dowódca sił lądowych USA w Europie Ben Hodges. Generał stwierdził, że takie zapewnienia ze strony Moskwy mogą świadczyć o czymś zupełnie odwrotnym.

Hodgens w poście na Twitterze skomentował następującą wypowiedź Antonowa przytoczoną przez dziennikarza Illię Ponomarenko: "Rosja stanowczo mówi USA, że nie będzie kapitulacji Moskwy w Ukrainie".

Oznacza to, że oni [władze rosyjskie - przyp. red.] biorą to pod uwagę jako realną możliwość… - napisał Hodgens w odniesieniu do słów Rosjanina.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak wskazuje portal "Ukraińska Prawda", Rosja obecnie gwałtownie traci zdolności ofensywne na froncie. Resort obrony Wielkiej Brytanii w swoim najnowszym komunikacie opublikowanym w niedzielę 15 maja podał, że Rosjanie mogli utracić już nawet jedną trzecią część sił lądowych, które rozpoczęły inwazję na Ukrainę 24 lutego.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić