Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Rosjanie użyli śmiercionośnej bomby. Strach wśród żołnierzy z Ukrainy

Rosjanie próbują wygrać wojnę z Ukrainą, nie patrząc na straty w ludności cywilnej. CNN podaje, że zaczęli stosować potężną, ważącą 1,5 tony bombę, która zdziesiątkowała ukraińską obronę i powoduje ogromne straty, także wśród cywili.

Rosjanie użyli śmiercionośnej bomby. Strach wśród żołnierzy z Ukrainy
Na zdjęciach zniszczenia spowodowane przez rosyjską bombę (Twitter, Twitter)

FAB-1500 to radziecka bomba burząca, która była straszakiem z czasów "zimnej wojny. Dziś Władimir Putin chce zastraszyć nią Ukrainę. Tamtejszy wywiad podaje, że rozpoczęła się już masowa produkcja broni, a kilka sztuk spadło już na ukraińskie miasta.

Wiadomo, że zniszczenia, jakie generuje ten typ bomby, są ogromne. Siła rażenia ważącej 1,5 tony bomby może bez problemu niszczyć całe budynki. Promień zniszczenia ładunku wybuchowego to nawet 200 metrów od uderzenia.

Działanie śmiercionośnej bomby wpisuje się w strategi wojenną Rosji. Tamtejsze wojsko chce najpierw doszczętnie zburzyć miasto, a dopiero później je przejąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 02.02, godzina 16:50

Systemy obrony Ukrainy nie dają sobie rady

Poza tym, że FAB-1500 sieje spustoszenie wśród cywili, to jeszcze zdziesiątkowała ukraińską obronę. Niszczycielska broń podkopuje morale żołnierzy z Ukrainy i utrudnia zabezpieczanie kolejnych miejscowości przed atakami ze strony Rosji.

Ta bomba waży 1,5 tony, z czego połowa to materiały wybuchowe. Jest zrzucana z myśliwców z odległości nawet 60-70 kilometrów. To ogromne wyzwanie dla wielu ukraińskich systemów obrony przeciwpowietrznej - wskazuje na Twitterze Nexta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dodajmy, że kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać zniszczenia po ataku bronią FAB-1500. W środę (06.03) Rosjanie zaatakowali wieżowce w pobliżu frontu w miejscowości Krasnohoriwce. Kula ognia wielokrotnie przewyższyła wysoki budynek.

Eksperci podkreślają, że jedyną szansą na ratunek dla Kijowa jest jeszcze większe wsparcie ze strony państw zachodnich. Inaczej Ukraina nie poradzi sobie z bombowcami, które transportują bomby.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić