Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

Rosjanie zbombardowali dom znanego sportowca. Nie przebierał w słowach

Podziel się:

Ołeksandr Batiuk, znany ukraiński sportowiec i medalista olimpijski pokazał, jak wygląda jego dom po rosyjskim ataku rakietowym. W ostrych słowach zwrócił się do rosyjskich kolegów. "Zdobywaliśmy medale, nikt nie przypuszczał, że takie coś nas podzieli" - mówił.

Rosjanie zbombardowali dom znanego sportowca. Nie przebierał w słowach
Ołeksandr Batiuk to ukraiński medalista olimpijski (YouTube)

Ołeksandr Batiuk to jeden z czołowych narciarzy Związku Radzieckiego w latach 80. W 1982 został mistrzem świata w narciarstwie, a dwa lata później zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sarajewie. Był też wielokrotnym mistrzem Związku Radzieckiego w tym sporcie.

Dom znanego sportowca zbombardowany przez Rosjan

Mężczyzna później został trenerem i mieszkał w obwodzie czernihowskim w Ukrainie. Miał własny dom jednorodzinny, jednak w czasie wojny, którą rozpętała Rosja, w wyniku bombardowań został on zrównany z ziemią.

Były sportowiec pokazał dziennikarzom portalu "Studio Wschód", jak teraz wygląda zniszczony przez Rosjan budynek. Przy okazji w ostrych słowach zwrócił się do dawnych kolegów z Rosji. - Zawodnicy zawsze mówią, że sport stroni od polityki i byliśmy wierni tej zasadzie. Oto jakie są tego skutki - powiedział.

Nie mieszaliśmy się do polityki. Zdobywaliśmy medale, nikt nie przypuszczał, że coś takiego nas podzieli - mówi.
Zobacz także: Dom ukraińskiego medalisty olimpijskiego po bombardowaniu

Musieli ewakuować się na zachód

Jak opowiedział, kiedy Rosjanie wkroczyli do miejscowości, w której mieszkał, razem z żoną musiał uciekać z własnego domu. - Pojawiły się miny i konieczna była ewakuacja. Kiedy w pobliżu wybuchły miny przeciwczołgowe, wypadły wszystkie okna i drzwi - opowiada żona narciarza.

Na szczęście Batiukowi i jego żonie nic się nie stało - podczas najostrzejszych ataków przebywali w piwnicy, a potem wyjechali na zachód kraju, do Kołomyi. 26 marca pocisk uszkodził stropy domu, a dach spłonął. Był kompletnie umeblowany, tutaj był kamienny salon, stało mnóstwo kwiatów, a tutaj stały trofea mojego męża - mówi żona, przechadzając się po zgliszczach.

Jak opowiada, teraz razem z mężem mieszka u znajomych w centrum miasta. Rodzina ma nadzieję, że po wygraniu wojny uda się go wyremontować.

Zobacz także: Blokada ukraińskich portów. "Wiele krajów trafi na skraj przepaści"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić