aktualizacja 

Rosjanin nie gryzł się w język. "Za co przelewamy krew?"

Rosyjski propagandysta i wojskowy Władłen Tatarski zareagował na wizytę Zełenskiego w wyzwolonym Chersoniu. Nie rozumie on, "za co Rosjanie przelewają krew" i dlaczego "dowództwo nie chce mówić prawdy". Powiedział też o wielu rannych po rosyjskiej stronie.

Rosjanin nie gryzł się w język. "Za co przelewamy krew?"
Rosjaninowi nie podobała się wizyta Zełenskiego (Twitter)

Nagranie propagandysta zamieścił na swoim kanale na Telegramie. Jak zapewniał, przebywa on na kontrolowanych przez Rosjan terytoriach obwodu chersońskiego i obserwuje sytuację od środka. Mówi, że jest teraz razem z jednostką, w której "wszyscy są ranni", a są i ofiary śmiertelne.

"Za co przelewają krew?"

Rosjanina oburzyło to, że prezydent Ukrainy odwiedził wyzwolony ukraiński Chersoń, gdyż, jak zapewnia propaganda, jest to "miasto rosyjskie". Pyta dowództwo wprost: "Za co przelewają krew?". - Dlaczego [Zełenski] nie został zaatakowany Kalibrami, Geraniami, Iskanderami? - grzmi propagandysta.

Nie rozumie on, dlaczego Rosjanie "walczą z ograniczeniami", a muszą "rozpętać wojnę na pełną skalę". Jak przyznaje, brakuje mu precyzyjnych decyzji i prawdy ze strony rosyjskiego dowództwa, również na temat wyjścia rosyjskich wojsk z Chersonia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zełenski w Chersoniu

Zełenski w poniedziałek, zaledwie kilka dni po wejściu do miasta ukraińskich żołnierzy, udał się do Chersonia, który obecnie znajduje się bezpośrednio przy linii frontu. Zapowiedział tam, że Ukraina będzie nadal wyzwalać okupowane przez Rosję terytoria.

Nie interesują nas ziemie innych krajów. Nas interesuje wyłącznie wyzwolenie spod okupacji naszego kraju, naszych terytoriów. Dlatego nie wiem, jakie (tereny) będą następne, ale będą – powiedział.

Rosjanie wycofali się

W regionie wciąż trwa rozminowywanie i działania stabilizacyjne, przywracanie ukraińskiej administracji i struktur ochrony porządku. Miasto jest zagrożone ostrzałami ze strony rosyjskich wojsk, które wycofały się na lewy brzeg Dniepru.

W wyniku skutecznej ukraińskiej kontrofensywy wojska rosyjskie ogłosiły w środę wycofanie na lewy brzeg Dniepru. Pierwsi ukraińscy żołnierze weszli do miasta - stolicy obwodu w piątek 11 listopada. Zełenski podkreślił, że za zwycięstwa na froncie Ukraina płaci ogromną cenę, bo przeciwnik nic nie chce oddać dobrowolnie.

Zobacz także: Chersoń znowu w rękach Ukraińców. "Rosjanie mogli zostawić grupy specjalne"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić