Rosyjska emerytka o Polsce. Ma swoje plany

Seniorka z Rosji uważa, że Rosja powinna okupować Finlandię, ponieważ jest to "prezent od Lenina, a tak naprawdę część Rosji". Z uśmiechem na twarzy mówi też, że należy "zaatakować Polskę i kraje bałtyckie", ponieważ "nie szanują Rosji".

Rosyjska emerytka o Polsce. Ma swoje plany
Rosyjska emerytka wypowiedziała się w sondzie ulicznej (Twitter)

Fragment sondy ulicznej z rosyjskiego Sankt Petersburgu krąży w mediach społecznościowych od kilku dni. Słowa, które wypowiedziała rosyjska emerytka wywołuje szok u każdego, komu bliskie są ideały wolności i samostanowienia narodów.

Seniorka grozi Finlandii i Polsce

Dziennikarze zapytali mieszkańców miasta, czy zgadzają się oni z działaniami Rosji i co jeszcze miałby zrobić Władimir Putin. Większość uważała, że Putin w Ukrainie "wszystko robi dobrze", ale jedna z seniorek poszła krok dalej w poparciu dla działań Kremla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nie zrezygnują z portów". Ekspert bije na alarm

Rosjanka podkreśliła, że ma pretensje terytorialne nie tylko do Ukrainy, ale też do Finlandii. Jej zdaniem, jest to "prezent Władimira Lenina dla Finów", a tak naprawdę terytoria te od zawsze były rosyjskie. - Drodzy przyjaciele, dajcie nam to, co dał wam Włodzimierz Lenin. [...] Potem popłyniemy nad Bałtyk i zniszczymy Szwedów - powiedziała.

"Rosjanie powinni pomóc"

Ale i na tym mocne słowa kobiety się nie kończą. Seniorka z uśmiechem na twarzy stwierdziła, że Rosja musi zaatakować i zaanektować Polskę i kraje bałtyckie, "ponieważ nie wiadomo dlaczego nas [Rosjan] nie szanują".

Dodała też, że Rosjanie powinni pomóc Putinowi w realizacji wszystkich tych inwazyjnych pomysłów, na przykład nie unikając służby wojskowej.

Sondy w Rosji świadczą o jednym

Według badań rosyjskiego centrum Lewada ponad 80 proc. Rosjan wspiera działania Kremla w Ukrainie. Eksperci zwracają uwagę, że badania socjologiczne w Rosji nie są zgodne z rzeczywistością, jednak sondy uliczne w Rosji pokazują, że poparcie dla agresywnych działań Kremla utrzymuje się na wysokim poziomie.

Rosjanie w sondach mówią, że Rosja była "zmuszona do inwazji na Ukrainę", ponieważ inaczej "NATO zaatakowałoby Rosję", uważają, że "Ukraina to integralna część Rosji" i grożą krajom zachodnim użyciem broni jądrowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić