o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Rozmowa o pracę. Pytali cię o długopis? To był test. Zobacz, co odpowiedzieć

376
Podziel się

Na rozmowach kwalifikacyjnych rekruterzy mogą zadawać pytania, które teoretycznie w żaden sposób nie mogą wpłynąć na wynik rekrutacji. W rzeczywistości są to pułapki. Jedną z nich jest pytanie o to, czy kiedykolwiek ukradliśmy z pracy długopis. Jak należy odpowiedzieć?

Rozmowa o pracę. Pytali cię o długopis? To był test. Zobacz, co odpowiedzieć
Pytanie o kradzież długopisu to jedna z pułapek rekruterów na kandydatów (Getty Images)
bEseYlLV

Przedsiębiorca James Reed, wydał książkę o najdziwniejszych pytaniach, jakie mogą paść podczas rekrutacji. Firmie Reed, której jest prezesem, należy największa strona poświęcona HR-owi w Europie. Na podstawie swojego doświadczenia Reed tłumaczy, jakie pytania pozornie są mało znaczące, a tak naprawdę są pułapkami dla kandydatów.

Pytanie-pułapka

Jednym z takich pytań jest: "czy kiedyś ukradłeś/aś coś z pracy, na przykład długopis?". Rekruterzy i specjaliści ds. HR często o to pytają. James Reed uważa, że w takiej sytuacji lepiej mówić prawdę i nie stwierdzać jednoznacznie, że nigdy nic nie ukradliśmy. Inaczej kandydat zostanie uznany za kłamcę, ponieważ, jak uważa Reed, każdemu zdarzyła się taka drobna kradzież, nawet niechcący.

bEseYlLX

To też działa w drugą stronę, gdyż nie możemy podczas rozmowy o pracę powiedzieć, że kradzież długopisów to normalna rzecz. Reed w swojej książce "Why You: 101 Interview Questions You'll Never Fear Again" radzi też, by nie odpowiadać w stylu "Zdarzyło się raz czy dwa, ale zawsze odkładałem długopis na miejsce".

Pytanie o długopis. Jak należy odpowiadać

Zdaniem Reeda, w takiej sytuacji najlepiej powiedzieć coś wiarygodnego i naturalnego, być może w sposób lekko żartobliwy. Dzięki takiej odpowiedzi, jak twierdzi Reed, rekruterzy będą wiedzieli, że zrozumieliśmy intencję pytania, a jednocześnie - że nie kłamiemy. Autor książki podaje przykładową odpowiedź na to pytanie, ale oczywiście możemy wymyślić i inną w podobnej formule:

bEseYlMd
Skłamałbym, gdybym powiedział, że nigdy bezmyślnie nie zabrałem ze sobą jakiegoś długopisu z pracy, ale zazwyczaj trafiał on z powrotem na moje biurko, chyba że go gdzieś zostawiłem. Ale nie mam w domu magazynku pełnego firmowych spinaczy i długopisów, jeśli o to chodzi.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEseYlMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(376)
123
2 miesiące temu
Jeśli ktoś szuka pracy za pośrednictwem wątpliwej jakości rekrutera to znaczy, że albo nie szanuje siebie, albo trafił do organizacji której nie szanuje kapitału ludzkiego
Xyz
2 miesiące temu
Rekrutacje powinny być przeprowadzane przez osoby decyzyjne w firmie, a nie leszczy HR bez pojęcia.
Prawda
2 miesiące temu
HR najwiekszy idiotyzm
bEseYlMz
Słuchacz
2 miesiące temu
Jak można ukraść niechcący. Co najwyżezej przywłaszczyć. Jaka firma taka i rekrutacja
Porada
2 miesiące temu
Nigdy nie znalazłem zatrudnienia przez żadnych takich "specjalistów" i uznałem, że to nie ma sensu. Zawsze, kiedy zostałem zatrudniony, rozmawiałem z osobami decyzyjnymi. I choć zmieniałem branżę/zawód kilka razy, nie było problemu. Warunek: unikaj jak ognia wszelkie działy HR.
ŚwiatBedzieWo...
2 miesiące temu
Kaczyński jest niechcący politykiem
Leszek
2 miesiące temu
Czyli wg tego artyku lepiej sklamac ze hest sie zlodziejem niz powiedziec prawde , super ale jak widac Reed mierzy wszystkich ludzi swoja miara bez odstepstw, czyli jak ktos nigdy nie pracowal albo jest od zawsze wlascicielem i wszystko w firmie bylo jego, i tak musi powiedziec ze ukradl w pracy bo staje sie klamca i niewiarygodnym kandydatem na stanowisko, super podejscie.
Olusia38
2 miesiące temu
Co to jest kradzież niechcący 😄
Lollek
2 miesiące temu
A tam długopis,ja z pracy przyniosłem i wiertarkę i szlifierkę a drobnych narzędzi nie liczę 🤣🤣🤣
Onlywinter
2 miesiące temu
W Polsce te pytanie jest bezsensowne, bo każdy ma swój długopis z domu. Jedyne co da się ukraść w Polsce to paliwo z tira 🙂
olo
2 miesiące temu
a co z długopisami ktòre zanosiliśmy do pracy bo wiecznie ich tam było za mało?
Asia
2 miesiące temu
Jakim nieszczęśliwym trzeba być żeby się musieć starać o taką pracę
Grubas
2 miesiące temu
Ja kradnę długopisy czy mam się leczyć? Nie pamiętasz co robię.
bEseYlMr
Wredny
2 miesiące temu
A kto kradnie mój czas na takie spotkania?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić