o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Ruch lotniczy w Europie długo nie powróci do czasów sprzed pandemii COVID-19

9
Podziel się

Ruch lotniczy w Europie może nie powrócić do czasów sprzed pandemii aż do 2029 roku - informuje Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej. Niejednolitość kampanii szczepień oraz brak zaufania do podróży powietrznych utrudnia regularność lotów.

Ruch lotniczy w Europie długo nie powróci do czasów sprzed pandemii COVID-19
Eurocontrol uważa, że powrót do zwykłego ruchu lotniczego może nastąpić dopiero w 2029 roku (Getty Images)
bESBIGOJ

Eurocontrol, oficjalnie Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej opublikowała w piątek raport dotyczący lotów w czasach pandemii. Autorzy dokumentu ostrzegają, że ruch lotniczy w Europie może nie powrócić do poziomu z czasów przed COVIDem jeszcze nawet przez 8 lat. Z danych raportu wynika, że w okresie od stycznia do kwietnia tego roku liczba lotów spadła o 65 proc.

Organizacja uważa, że powrót do normalności w branży lotniczej zależy od skuteczności szczepień i tego, jak działają na różne warianty koronawirusa. Eurocontrol wypracowała trzy możliwe scenariusze. W najbardziej optymistycznym zakładano, że ograniczenia w podróżowaniu zostaną zniesione do lata 2021 r., co oznaczałoby powrót do poziomu ruchu z 2019 r.

bESBIGOL

Ograniczenia nawet do końca dekady

Ten scenariusz najprawdopodobniej nie zostanie już zrealizowany. Inne prognozy są już mniej optymistyczne. Eurocontrol ostrzega, że jeśli kampanie szczepień w Europie nadal będą tak niejednolite, to przez brak zaufania pasażerów ograniczenia w ruchu lotniczym mogą potrwać aż do końca dekady.

Ale w opinii ekspertów Eurocontrolu rzeczywistość będzie gdzieś pośrodku. Dyrektor generalny organizacji Eamonn Brennan powiedział, że sytuacja w europejskim lotnictwie jest nadal "bardzo trudna". "Zbliżamy się do lata 2021 r., A większość ograniczeń nadal obowiązuje, pomimo coraz większej liczby zaszczepionych osób" - mówi Brennan.

bESBIGOR

W 2021 roku ruch o połowę mniejszy

Organizacja przewiduje, że przez cały rok 2021 będziemy mieli realizowanych o połowę mniej lotów niż w czasach sprzed pandemii, czyli ok. 5,5 mln lotów. "Liczymy, że do końca przyszłego roku ruch powróci do poziomu 72 proc. w porównaniu z 2019 rokiem, a do pełnej normalności powróci w 2025 roku". - mówi Brennan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESBIGPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Koles
6 miesięcy temu
Wiekszej głupoty dawno nie czytałem. Ja wam mówię że jeszcze chwilka i ruch wróci już coraz więcej osób lata. Chyba lepiej lecieć samolotem 2~3 godzinki niż jechać 12~20 godzin.
An-ka
6 miesięcy temu
I dobrze, niech nigdy nie wraca. Powietrze czystsze i ciszej. Niech lata ten co naprawdę musi. Stop fejsbukowym triplanserom. Niech się lansują że śmieciami zebranymi w lasach PL😁
Rolnik
6 miesięcy temu
"Ruch lotniczy długo nie powróci do czasów sprzed pandemii" Potwierdzam, że to prawda. Łazi u nas po wsi, pije wińsko i mówi, że nigdze nie wraca.
bESBIGPn
maciek
6 miesięcy temu
Obecnie ceny są absurdalne -jak to ma wrócić?
Jam
6 miesięcy temu
W tym roku zima wróciła...może ocieplenie klimatu to wina samolotów ?
Dyzio90
6 miesięcy temu
A latajcie sobie bez pasażerów. chcieliście paszporty covidowe?
PIT
6 miesięcy temu
Dlaczego nie ma eko samolotów.... Protestuje
Promil
6 miesięcy temu
Wróci,wróci,jak my wybudujemy ten mega hit,czy kit.caly swiat będzie chciał przelecieć żeby zobaczyć to cudo
Chłop
6 miesięcy temu
No i bardzo dobrze. Paszport covid i inne gowna . Brawo za głupotę i ślepotę trzeba płacić
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić