o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Myśleli, że samolot z Wrocławia został porwany. MON wyjaśnia

56
Podziel się

Z lotniska we Wrocławiu wystartował Boeing 737-86X. W pewnym momencie samolot niespodziewanie zmienił pierwotnie obrany kierunek. Zagraniczne media donosiły, że w Polsce prawdopodobnie doszło do porwania maszyny. Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśniło sytuację.

Myśleli, że samolot z Wrocławia został porwany. MON wyjaśnia
Samolot z Wrocławia niespodziewanie obrał inny kierunek. Zagraniczne media zaczęły donosić o prawdopodobnym porwaniu maszyny (FranceNews24)
bErYGDgB

Do startu samolotu doszło w czwartek 20 maja. Boeing 737-86X miał lecieć we wschodnim kierunku, jednak niespodziewanie skręcił na północny zachód. Informacja szybko przedostała się do międzynarodowej opinii publicznej dzięki serwisom internetowym, na których można na bieżąco śledzić trasę lotów.

Samolot Boeing 737-86X z Wrocławia został porwany? Wyjaśnienie MON

Obawy, że Boeing 737-86X został porwany, wyrażali m.in. dziennikarze brytyjskiego "Daily Express" czy francuskiego FranceNews24. Pierwsze takie doniesienia pojawiły się jeszcze przed południem. Pierwszy z portali podawał, że prawdopodobnie polski samolot kieruje się nad Ocean Atlantycki.

bErYGDgD
Istnieją obawy, że samolot należący do Sił Powietrznych Polski został porwany – niespodziewanie zmienił kierunek i teraz leci na zachód, w kierunku Oceanu Atlantyckiego – informował "Daily Express".
bErYGDgJ

Alarm ostatecznie okazał się fałszywy. Niespodziewana zmiana kierunku przez Boeing 737-86X w rzeczywistości stanowiła element ćwiczeń Renegade-Sarex - poinformował Onet. Trwają one od poniedziałku 17 do piątku 21 maja i uczą reagowania na uprowadzenie statku powietrznego.

Ćwiczenia Renegade-Sarex dotyczą nie tylko sytuacji w powietrzu. Mają one na celu sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, dotyczącymi zarówno systemu obrony powietrznej i ratownictwa lotniczego, jak i morskiego. W jego ramach w czwartek 20 maja w godzinach porannych w Warszawie przez około sześć minut było słychać wycie syren, czyli systemu wczesnego ostrzegania.

Zobacz także: Zobacz też: Rosja zbroi się w Arktyce. Rośnie napięcie z NATO o północny region
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErYGDhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Polak
2 miesiące temu
Pięknie MoN robi szkolenia a pismaki z francji i angli szybciej o tym wiedzom niż obywatele Polski i polskie pismaki. Brawo równie dobrze pod rządami PIS i innych klonów móżecie nadawać 24/h jak big brother
uiu
2 miesiące temu
wole PISjak PO ktore szykowalo polske na ostatni rozbior za swoich czasow
Rico
2 miesiące temu
Dobrze, że nasi domorośli komentatorzy już wszystko wiedzą i są pewni, że ćwiczenia realizowane w cyklu rocznym od wielu lat to przykrywka. No, ale skoro doniosły o czymś media zagraniczne to musi to być prawda...
bErYGDhf
Pis-skisł
2 miesiące temu
prawdy smoleńskiej wg Macierewicza ciąg dalszy...
chichot
2 miesiące temu
rezim cwiczy ucieczkę na wszelki wypadek
Babcia
2 miesiące temu
Ćwiczenia, czyżby?
Western brigh...
2 miesiące temu
To jest przestrzeń powietrzna zapchana do bólu samolotami rejsowymi i nie można w niej ot tak sobie bez ostrzeżenia kontroli lotów i innych użytkowników przestrzeni powietrznej symulować porwania samolotu. Więc ściemniać to możecie ścianę wschodnią na niedzielnych kazaniach.
Kierowanie
2 miesiące temu
samolotem przejął Błaszczak na polecenie pryncypała.
cvb
2 miesiące temu
to leciał pan BŁASZCZAK do Warszawy, ale zamaniło się polecieć do Szczecina , dlatego taki kurs
Zyczliwy
2 miesiące temu
A któżby chciał porwać latających Pisiorów? Ha, ha, ha dobry kawał!
pasenedżer Pa...
2 miesiące temu
-To jest tak, że jeżeliby nam ktuś, na przykład, rozumiesz, porwał naszą furę i by go złapały to nam muszą oddać samolot, rozumiesz? To jest właśnie tradycja. Że nam muszą oddać! -Na kiego wała nam samolot? A furę?
Ferplay
2 miesiące temu
Poziom znieczulicy i szyderstwa przeraża.
Zagłoba
2 miesiące temu
A może nim leciał były marszałek sejmu z rodzina jak kiedys i zapragnał udać sie do kurortów na wypoczynek pod palmami=bo w pomyłke pilota nigdy nie uwierzę??
bErYGDgX
Seba
2 miesiące temu
A może kręcili film pt,, Czy leci z nami pilot.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić