Seria napadów we Wrocławiu. Sterroryzował obsługę Żabki, uciekł na hulajnodze

10

12 lat więzienia grozi 25-latkowi, który napadł w piątek rano na stację benzynową BP i grożąc bronią, zażądał pieniędzy z kas. Chwilę później w ten sposób zaatakował również sklep spożywczy. Z miejsca zdarzenia uciekł na hulajnodze. Sprawca jest już w rękach policji.

Seria napadów we Wrocławiu. Sterroryzował obsługę Żabki, uciekł na hulajnodze
Napadł na stację paliw, a później na sklep. Sprawca jest w rękach policji (Policja Wrocławska)

Do niebezpiecznych zdarzeń doszło w piątek rano we Wrocławiu. Około godziny 8 na stację benzynową w dzielnicy Rakowiec wszedł zamaskowany mężczyzna, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, sterroryzował obsługę i zażądał wydania pieniędzy z kas. Gdy je otrzymał, szybko opuścił stację.

Napadł na stację benzynową i sklep

Chwilę później sprawca napadł również na sklep spożywczy nieopodal stacji benzynowej. Schemat jego działania był taki sam. Pracownicy obu placówek zgłosili sprawę na policję, która od razu zajęła się sprawą. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", do napadów doszło na stacji BP przy ulicy Krakowskiej oraz sklepu sieci Żabka przy ulicy Piotra Skargi.

Funkcjonariuszom udało się szybko namierzyć oraz zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o te czyny. Jak informuje dolnośląska policja, sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Wpadł, gdy przemieszczał się ul. Hubską na hulajnodze.

Podczas zatrzymania posiadał przy sobie część skradzionych pieniędzy oraz przedmiot przypominający broń, a także kilka porcji marihuany - przekazał aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak.

Grozi mu 12 lat więzienia

25-latka przewieziono do komisariatu na wrocławskich Krzykach, a następnie na Rakowcu, gdzie są kontynuowane czynności procesowe z jego udziałem. Odpowie on teraz m.in. za dzisiejsze rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policja podejrzewa, że napastnik może mieć więcej tego typu przestępstw na swoim koncie. W sobotę mają zapaść decyzje w kwestii zastosowania środków zapobiegawczych wobec 25-latka. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kompletnie pijany rozbił auto o ogrodzenie i próbował uciec. Nagranie z monitoringu w Sopocie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić