Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Skandal w Australii. Wydało się, co za kratami zrobił gwałciciel

200
Podziel się

U skazanego seryjnego gwałciciela zdiagnozowano nowotwór. Władze zgodziły się, by przed poddaniem się chemioterapii przestępca zamroził swoje nasienie. Zbrodniarz nie poniósł żadnych kosztów zabiegu, który sfinansowali mu… podatnicy.

Skandal w Australii. Wydało się, co za kratami zrobił gwałciciel
Gwałcicielowi zafundowano zamrożenie nasienia (Australian Police)

Mohammed Skaf z Sydney ma opuścić więzienie w przyszłym miesiącu po 21 latach spędzonych za kratami. Mężczyzna został skazany w 2000 roku za popełnienie serii brutalnych gwałtów, działając w gangu pod przywództwem swojego starszego brata - donosi "Daily Mail".

Ta sprawa wstrząsnęła Australią. Co najmniej sześć kobiet i dziewcząt było przetrzymywanych wbrew ich woli i wielokrotnie napastowanych seksualnie przez członków libańsko-australijskiego gangu. Jedna z ofiar została zgwałcona 25 razy przez 14 napastników w ciągu sześciu godzin. Sędzia podczas wydawania wyroku określił zbrodnie Skafa jako "gorsze niż morderstwo".

Gwałciciel zamroził swoje plemniki... za pieniądze podatników.

W 2002 roku u 19-letniego wówczas Skafa zdiagnozowano rzadko występujący nowotwór krwi, chłoniaka Hodgkina. Ponieważ istniało duże ryzyko, że po poddaniu się chemioterapii mężczyzna zostanie bezpłodny, Skaf poprosił o wcześniejsze zamrożenie swoich plemników, by po wyjściu z zakładu karnego móc założyć rodzinę.

Władze przystały na prośbę przestępcy, jego nasienie zostało zamrożone i jest do dziś przechowywane, za co więzień nie poniósł żadnych kosztów. Wszystko zostało opłacone z budżetu państwa.

Choroba Skafa przyczyniła się też do tego, że pierwotny wyrok 32 lat więzienia został skrócony do 22 lat w wyniku apelacji. Choć podczas pierwszego procesu Skaf nie okazał skruchy za swoje zbrodnie ani troski o kobiety, które zgwałcił, po otrzymaniu diagnozy twierdził, że "stał się bardziej współczujący i rozumiejący ból i cierpienie innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy próbują walczyć z rakiem".

Chemioterapia powiodła się, ale Skaf skarżył się, że nadal istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie mógł mieć własnych dzieci. - Mężczyzna oświadczył, że jest "zdruzgotany" informacją, że jest teraz bezpłodny i że czuje się "ciągle zestresowany" – stwierdziło Community Corrections Association w oświadczeniu cytowanym przez "DM".

Od czasu swojej poważnej, zagrażającej życiu choroby, pan Skaf wydaje się wykazywać większy wgląd w cierpienia i zmagania innych ludzi. Wyraził pragnienie zrozumienia i zbadania sensu swojego życia oraz możliwości przyszłego konstruktywnego życia".

Skaf w więzieniu skarżył się także na brak dostępu do zdrowego jedzenia programów edukacyjnych, które pomogłyby mu "mieć zajęty umysł" - donosi psycholog. Więźniowi przepisano leki antydepresyjne, "które wydają się pomagać mu w radzeniu sobie z codziennym cierpieniem psychicznym i fizycznym" - dodał psycholog.

Nie wiadomo, czy próbka nasienia pobrana od Skaf jest nadal użyteczna. 38-latek ma zostać zwolniony warunkowo na początku października na surowych warunkach, w tym na 24-godzinnym monitoringu elektronicznym.

Mohammed jest uważany za osobę o niskim/średnim ryzyku ponownego popełnienia przestępstwa, ale jeden z psychologów z Corrective Services ocenił go jako "znacznie powyżej średniej" w kwestii prawdopodobieństwa popełniania kolejnych przestępstw seksualnych.

Zobacz także: Wojna hybrydowa nabiera tempa. Gen. Skrzypczak: im zależy na sianiu strachu i chaosu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(200)
BUUUAAAAAHAHA...
4 miesiące temu
Właśnie się dowiedziałem z tych wszystkich komentarzy, że nie istnieje nic takiego jak Polak gwałciciel, Polak złodziej, Polak morderca, Polak bandyta... Po co nasze wspaniałe i nieskazitelne społeczeństwo wyrzuca pieniądze na więzienia i utrzymanie tych wszystkich statystów którzy tam się znaleźli w ramach castingów. Wspaniały ten naród Polski, taki bohaterski i czysty.
Adam N 1973
4 miesiące temu
Jak wyjdzie, to Jachira, Sterczewski, Nitras i Kramek zaproszą go do Polski. Pewnie nawet kupią mu bilet i POmogą się urządzić w naszym kraju
hehe
4 miesiące temu
To taka australijska odmiana Funduszu Sprawiedliwości Ziobry... :-)
Tynu
4 miesiące temu
Żadnego leczenia ani nasienia patologię trzeba zwalczać
JakirlaToLubi
4 miesiące temu
Mohammed Skaf skazany seryjny gwałciciel a u nas fotki można w Tv było obejrzeć jak jego pobratymiec niczym rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy ha ha
Sieger
4 miesiące temu
Tylko z samego powodu, że jest muzułmanem powinien zostać wykastrowany, a za te gwałty to powinien sam być gwałcony do końca swego życia. To byłaby sprawiedliwość.
fcb
4 miesiące temu
Zanim kliknąłem w artykuł to już wiedziałem, że bohaterem będzie rodowity Australijczyk z dziada pradziada
Wstyd
4 miesiące temu
"niezależna" WP, tylko to znaleźliście o Australii? Dlaczego nie piszecie, jaki reżim jest tam wprowadzony, jak ludzie są zastraszani i karani przez policję, jak powstają wielkie obozy dla nieposłusznych? Zapomnieliście już co to jest rzetelne dziennikarstwo? Czy są inne powody?
POWOLNIAK
4 miesiące temu
POLKOM MARZĄ SIĘ TACY MACHO. DLATEGO CHCĄ BY WPUSZCZAĆ TYCH ZE WSCHODU. BLISKIEGO I DALEKIEGO. SZCZEGÓLNIE URODZIWE I UROKLIWE FEMINISTKI KTÓRYCH NIE CHCE ŻADEN NORMALNY FACET
What u sayin
4 miesiące temu
W Australi trwa juz wojna domowa czy widzieliscie gdzieś o tym artykuły?
:D ;)
4 miesiące temu
Artykuł przytoczony celowo, aby zagotować w czytających krew. Wiadomo: hejt = duża liczba wyświetleń
Adas sprawied...
4 miesiące temu
A czy nie można go poprostu przepuścić przez śrutownik i nakarmić świnki ?
blackangel
4 miesiące temu
Zgłaszam się na ochotnika by zaopiekować się tym bidulą, jak wyjdzie z więzienia. Otoczę go tak troskliwą "opieką", że i u mamusi takiej nie miał, a nawet zaśpiewam mu tuląc go do snu.
Bobo
4 miesiące temu
Australia to jeden wielki obóz koncentracyjny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić