Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Spadli z samolotu wylatującego z Afganistanu. Wcześniej nagrali wideo

173

Do sieci trafiło nagranie młodych mężczyzn, którzy próbowali uciec z Afganistanu na pokładzie samolotu transportowego USA Air Force. Nie udało im się dostać na pokład, dlatego wspięli się na koła. Niedługo po starcie runęli na ziemię.

Spadli z samolotu wylatującego z Afganistanu. Wcześniej nagrali wideo
Chwilę przed śmiercią Afgańczycy nagrali wideo z lotniska. (Twitter.com)

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na lotnisku w Kabulu. Na nagraniach z 16 sierpnia można zobaczyć tysiące ludzi, próbujących desperacko dostać się do samolotów, które opuszczają Afganistan.

Ludzie spadli z samolotu

Agencja Reutera opublikowała wideo, na którym widać samolot transportowy USA Air Force na pasie startowym. Tłumy ludzi, którym nie udało się dostać na pokład, zaczęło wspinać się na koła samolotu i elementy podwozia. Już chwilę po wystartowaniu niektórzy zaczęli spadać.

Według oficjalnych przekazów zginęło pięć osób. Pojawiają się jednak doniesienia o większej licznie ofiar. Po wylądowaniu amerykańskiego samolotu, we wnęce koła znaleziono ludzkie szczątki.

Do sieci trafiły teraz nagrania osób, które wspięły się na amerykański samolot. Kilku młodych mężczyzn sfilmowało moment, w którym maszyna zaczyna ruszać. Niedługo później Afgańczycy spadli na ziemię.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W niedzielę wojska talibów zajęły Kabul i przejęły władzę w Afganistanie. Rząd został rozwiązany, a prezydent Aszraf Ghani uciekł. Talibowie zapowiedzieli wprowadzenie nowego ładu w państwie, którego prawa będą opierać się na prawach Islamu. Tysiące obywateli desperacko próbuje wydostać się z Afganistanu i uciec przed reżimem.

Zobacz także: Video shows Afghans clinging to US military plane as it takes off from Kabul airport | ABC7
Zobacz także: Ludzie spadają z lecącego samolotu. Dramatyczne nagrania z lotniska w Kabulu w Afganistanie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić