o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

PiS czeka niełatwa batalia. Ta ustawa nie spodoba się niezaszczepionym

646
Podziel się

Ważą się losy ustawy pozwalającej weryfikować pracodawcom zaszczepienie pracowników przeciw COVID-19. PiS będzie musiał zmierzyć się w tym przypadku z oporem... części swoich koalicjantów. Ale politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że znajdą większość do przeforsowania ustawy.

PiS czeka niełatwa batalia. Ta ustawa nie spodoba się niezaszczepionym
PiS kontra Solidarna Polska? Chodzi o szczepienia (Getty Images)
bESwlAER

Jak opisywała Wirtualna Polska, PiS czeka niełatwa batalia. Chodzi o sprawę możliwości sprawdzania przez pracodawcę, czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. W obliczu nabierającej tempa IV fali jest to szczególnie istotne - choćby po to, by uniknąć kolejnych lockdownów.

Przeciwko będzie co najmniej część posłów Solidarnej Polski. Prym wiedzie wśród nich Janusz Kowalski, były wiceminister aktywów państwowych, od dawna niechętny szczepieniom - choć sam zaszczepiony. Wśród tych, którzy się sprzeciwią, jest także Zbigniew Girzyński i Anna Maria Siarkowska.

Sprzeciw dotyczy dyskryminacji ze względu na status szczepienny. Stwierdzenie, że sprzeciwiamy się szczepieniom jest nieuprawnione - mówi o2.pl Siarkowska.
bESwlAET

Ale politycy PiS twierdzą, że znajdą większość, niezbędną do przepchnięcia ustawy. Mimo oporu w szeregach koalicjantów.

Zobacz także: Coraz gorsza sytuacja pandemiczna w Polsce. Prof. Simon: Tak być nie może!

"Mogę być sprawozdawcą"

Politycy PiS wiedzą, że sytuacja epidemiczna zaostrza się. I dlatego będą forsować przepchnięcie ustawy. Wydaje się, że są dość pewni, iż wejdzie ona w życie.

bESwlAEZ

Większość będzie. Nawet, jak mówi jeden z posłów PiS - z poparciem części opozycji, a wbrew koalicjantom.

W obliczu coraz większej liczby zakażeń sam chętnie zostałbym sprawozdawcą tego projektu - mówi o2.pl poseł Jerzy Polaczek.
bESwlAFa

Polaczek wie, co mówi. Sam ciężko przeszedł w ubiegłym roku zakażenie koronawirusem. O swoje zdrowie stoczył ciężką walkę. Długo leżał w jednym ze śląskich szpitali. Dlatego też sam prawdopodobnie zagłosuje za projektem, jeśli faktycznie wejdzie pod obrady.

Ale przeforsowanie projektu łatwe nie będzie. Trzeba będzie zmierzyć się z dwiema silnymi frakcjami: rosnącą w siłę na epidemicznych obostrzeniach Konfederacją oraz radykalizującą się Solidarną Polską. W sejmowym Zespole Do Spraw Sanitaryzmu jest Janusz Kowalski i Mariusz Kałużny z ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Ugną się

Mimo to w PiS nastroje są dość bojowe. Politycy twierdzą, że "rebeliantów" uda się spacyfikować.

bESwlAFb
Ugną się. Ale będą stawiać żądania - mówi o2.pl jeden z polityków PiS.

Tymczasem posłowie z zespołu ds. sanitaryzmu już zapowiadają sprzeciw. Np. Zbigniew Girzyński, który mówi, że ustawy nie poprze, bo "nie wolno ingerować w wolności osobiste człowieka" - mówi w rozmowie z o2.pl. Nawet w obliczu czwartej fali i rosnącej liczby zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESwlAFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(646)
TAK
5 dni temu
Droga do ZNAKU BESTII się zaczęła ! Jakiś wirus, strach, szczepionki, restrykcje, prześladowania, jakiś zamach - większy strach i ludzie sami będą się domagać ( nie znający biblii ) aby ich oznakować ( VERI CHIP -em ). Apokalipsa św. Jana się powoli wypełnia. Na razie są początki ! A jest napisane że BÓG sprawi że owi oznakowani będą cierpieć jak po ukąszeniu skorpiona ( św. Jan ). Odnośnie szczepionek to napiszę że z czasem mogą zawierać w swoim składzie cząstki '' prochów '' ! To też producenci upragnionych szczepionek mogą mieć stałe zamówienia na dostawy dla spragnionych odbiorców z całego świata.
koniecświata
3 tyg. temu
Skoro wykonano już 39 mln szczepień to dlaczego jest taka straszna fala zachorowań? I jaki w związku z tym sens mają kolejne szczepienia? Żond chce nam wmówić, że ta straszna fala zachorowań jest spowodowana przez niezaszczepionych? A kto choruje, zaszczepieni? Przypominam, ponad 39 mln szczepień! I co, zaczną się zwolnienia jak ktoś jest niezaszczepiony bo co, zaszczepieni pracownicy są narażeni? Przepraszam, na co, skoro się zaszczepili i ciągle się szczepią dawkami, haha, przypominającymi? Przecież to kompletny absurd. W szpitalach jest prowadzony regularny atak na niezaszczepionych, lekarze krzyczą tak, że na korytarzu słychać "jak się pani nie zaszczepi to więcej pani nie przyjmę!!!". Przepraszam, co? A czego się pan doktór boi?
Zeed
3 tyg. temu
Poseł od dawna niechętny szczepieniom - choć sam zaszczepiony. To tylko dobrze o nim świadczy, stawia na wolność wyboru, ale już widać podsrywki mediów.
bESwlAFv
Welder
3 tyg. temu
Taki paradoks, z natury śmiertelnego człowieka straszą śmiercią.
Fred
3 tyg. temu
***** PiS!!!
Bobik
3 tyg. temu
Mam kolezanke, ktora pracuje w budzetowce. Zaszczepila się dwoma dawkami Astry-Zenecki. W pokoju pracuje z osoba, ktora nie moze się szczepic. Zaszczepiona kolezanka poszla do dyrektora aby ja albo kolezanke przeniósł gdzie indziej do pracy, bo boi sie swojej niezaszczepionej wspólpracownicy! To sie nazywa dyskryminacja!!!
Bobik
3 tyg. temu
W budzetówce moga zwalniac. W prywatnych firmach tez - to zalezy od pracodawcy. Jak sam jest zaszczepiony i nawiedzony to zrobi to..sam mam takiego pracodawce, ktory wyszczepił by swoich pracownikow juz na samym poczatku trwania akcji ze szczepieniami...wiec pozyjemy, zobaczymy...
Bobik
3 tyg. temu
To co? Pracodawca bedzie ludzi zwalniał? Tak chce zrobic Niedzielski min w słuzbie zdrowia! Temu to calkowicie pieniadze od big farmy na mozg sie rzucily!
Bobik
3 tyg. temu
Niedzielski jednak bedzie w...
Antybiotyk
3 tyg. temu
Jak są tacy mądrzy niech wezmą najpierw odpowiedzialność na siebie to może 0.0001% się zaszczepi
Mirek
3 tyg. temu
Nie wiem co tam jest w tej szczepionce. Nie znam się na tym. Nie mogę brać czegoś o czym nie mam pojęcia. Dlaczego mam ufać kłamliwym i niedoskonałym ludziom ?
Motyl
3 tyg. temu
Oczywiście ,że nie wolno udostępniać takich danych ,to tak jakby służba zdrowia informowała pracodawców ,że zatrudnili pracownika z HIV ,to jakieś wstrętne prowadzące do prześladowań dzialania,bo jest to złamanie rodo. Najpierw prześladowano Żydów,potem trędowatych,cyganów,hipisów, a teraz niezaszczepionych ta szczepionka z krzemem odkrył to Polak i zaraz zaczął był prześladowany ,odkrył też robaki ,po zjedzeniu śmietany,mleka jogurtów też ma się takie wrazenie.Odstawcie uważajcie co jecie i skąd. Nasz organizm został stworzony z ziemi mamy krzem w tkankach,jeśli jest w szczepionkach organizm będzie go zwalczał najpierw w szczepionce potem w ciele. Zobaczcie jak się postarali Ci zaszczepieni o 20 lat przypadek ? Młode matki będą te przeciwciała przekazywać dzieciom ,długo nie pożyją ani zaszczepieni ,ani ich dzieci.Czy to czasem nie globalna polityka redukcji społeczeństw.Choruja zaszczepieni tak jak i nie zaszczepieni,bo jest grupa osób z obniżoną odpornością ,która się nie uodporni tylko dostanie załamania metabolicznego,tak podają pracownie genetyczne. Dosyć tej propagandy na rzecz szczepionek niemieckich i amerykańskich,znaleźli sobie sposób na podniesienie gospodarki. Już teraz to tylko same apteki czynne i zarabiają na coraz słabszych odciętych od powietrza ludzi i sklepy z jedzeniem.
Ave Maria
3 tyg. temu
I dobrze! Co to znaczy, że przez jakis ciemnogród ta pandemia nie ma i nie będzie mieć końca! Chyba już nie trzeba czekać na nową wojnę, bo pandemia wykończy wszystkich. I dobrze, może narodzi się wreszcie mądry homo sapiens.
bESwlAFn
edd
3 tyg. temu
no to Konfederacja będzie rządzić Polską nie PIS
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić