Strażnicy pokazali, co dziś dzieje się przy granicy z Białorusią

Grupa młodych mężczyzn nielegalnie przedostała się z Białorusi na terytorium Polski w rejonie Płaskiej, gdzie już od dłuższego czasu nie odnotowywano takich zdarzeń. Wszyscy zostali ujęci w bliskiej odległości od granicy.

Strażnicy pokazali, co dziś dzieje się przy granicy z Białorusią
Grupa młodych mężczyzn nielegalnie przedostała się z Białorusi na terytorium Polski (SG)

W czwartek 8 sierpnia około 7:00 nad ranem dziewięć osób podjęło próbę sforsowania polskiej granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Płaskiej (woj. podlaskie). Dwaj cudzoziemcy, którzy pomagali w pokonaniu technicznej bariery cofnęli się na Białoruś, a pozostałych siedmiu udało się dostać do Polski.

Dzięki technicznemu systemowi ochrony granicy całe zdarzenie zostało natychmiast wykryte i było na bieżąco monitorowane. Szybkie działania Straży Granicznej i Wojska Polskiego doprowadziły do zatrzymania w bliskiej odległości od granicy 7 mężczyzn pochodzących z Bliskiego Wschodu - relacjonuje podlaski oddział SG.

Ujawnieni migranci usiłowali przedostać się do Europy Zachodniej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przejechaliśmy się autostradą nad morze. Tego nie da się zapomnieć

Od początku 2024 r. w rejonie Podlasia odnotowano ponad 21,8 tys. prób nielegalnego przedostania się na terytorium Polski. Większość migrantów została ujawniona tuż po przekroczeniu granicy, lub widząc polskie służby cofnęła się w głąb Białorusi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzone są na odcinkach granicy ochranianych przez Placówki SG w Narewce, Białowieży, Płaskiej i Michałowie.

Od początku 2024 roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej granicę nielegalnie usiłowały pokonać osoby pochodzące z 41 krajów m.in. z Egiptu, Syrii i Sudanu. Polskie służby cały czas mają ręce pełne roboty, a jest to efekt hybrydowych działań Białorusi i Rosji, która stara się destabilizować wschodnią flankę NATO od kilku lat.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić